کد خبر: ۵۱۵۸۷۰
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳

طباطبایی منتقد سینما و تلویزیون گفت: سریال «خانه امن» علاوه بر قدردانی از زحمات ماموران امنیتی، به مخاطب آگاهی بخشی لازم را می‌دهد.

به گزارش شفاف، سید محسن طباطبایی استاد دانشگاه، منتقد سینما و تلویزیون در گفت‌و‌گو با خبرنگار شفاف، درباره سریال «خانه امن» که در مرکز سیمافیلم تولید شده، گفت: ساخت این نوع آثار از ضروریات رسانه است؛ چراکه علاوه بر قدردانی از زحمات افرادی که برای امنیت جامعه، شبانه‌روز فعالیت می‌کنند، به مخاطب آگاهی‌بخشی لازم را می‌دهد؛ به طور مثال در سکانسی که پیرمردِ خیاط، به تحرکات عده‌ای مشکوک می‌شود و آن را به مراجع اطلاعات گزارش می‌دهد. از این نوع آگاهی بخشی‌ها در «خانه امن» زیاد دیده می‌شود.

وی ادامه داد: سریال «خانه امن» به مخاطب نشان می‌دهد که نیرو‌های امنیتی همچنین افرادی که در مشاغل مهم از جمله قضاوت فعالیت می‌کنند، سختی‌های زیادی را متحمل می‌شوند

طباطبایی در ادامه تاکید کرد: این دست سریال‌ها در کشور‌هایی مثل آمریکا به سفارش مراکز امنیتی و اطلاعاتی آن‌ها ساخته می‌شود و برای نمایش اقتدار کشور و ایجاد احساس امنیت برای مردم به وفور به نمایش گذاشته می‌شود.

«خانه امن» در ارائه آگاهی‌بخشی موفق است

وی در پایان اضافه کرد: ساخت این دست آثار بسیار مهم است. «خانه امن» با سریال «آقازاده» در یک طیف قرار دارد. البته سریال «خانه امن» نسبت به «آقا زاده» مناسب‌تر است، زیرا میزان آگاهی‌بخشی به مخاطب در این سریال به خوبی دیده شده است. هدف سریال نشان دادن امنیت در کشور است که به خوبی از عهده آن برآمده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: