کد خبر: ۵۱۵۹۲۲
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انتظار می‌رفت بودجه ۱۴۰۰ هم از تحول ساختاری برخوردار باشد هم اتکای به نفت را به حداقل برساند، ولی متاسفانه این دو تغییر را نمی‌بینیم.

                          رضایی خواستار واقع بینی در بودجه ۱۴۰۰ شد

 

به گزارش شفاف، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگوی تصویری با واحد مرکزی خبر صداوسیما، اظهار داشت: اینکه صادرات روزانه ۲.۵ میلیون بشکه نفت، مبنای طرح ریزی درآمد دولت و بودجه ۱۴۰۰ باشد، معنایش این است که ما همچنان می‌خواهیم به فضای خارج و رفتار دولت‌های دیگر نگاه کنیم.

نویسنده کتاب «چشم انداز ایران فردا» گفت: کاملاً روشن است، چه آقای بایدن تایید شود و چه آقای ترامپ بتواند از دیوان عالی امریکا اوضاع را برگرداند، هم جمهوریخواهان و هم دموکرات‌های امریکا به دنبال این هستند که تحریم‌های اقتصادی را به عنوان فشار روی شانه ملت ایران ادامه دهند و ما باید با تدابیری مثل بودجه و برنامه ریزی نگذاریم این فشار‌ها متوجه ملت شود.

محسن رضایی افزود: اینکه بخواهیم بودجه دولت، درآمد‌های دولت و مخارج دولت را براساس یک اتفاق در بیرون از مرز‌های ایران تعیین کنیم، خطر قابل توجهی دارد. معلوم است که نمی‌خواهیم از تحولات درس بگیریم و نمی‌خواهیم روی پای خودمان بایستیم و کار‌ها را به جلو ببریم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: