کد خبر: ۵۱۵۹۲۵
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۹

سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از واکسن کرونای تولیدی شرکت فایزر را برای افراد بسیار آسیب‌پذیر مجاز دانست.

                          سازمان غذا و داروی آمریکا واکسن فایزر را تأیید کرد

به گزارش شفاف؛ از نیویورک تایمز، سه منبع آگاه شامگاه جمعه تایید کردند که سازمان غذا و داروی آمریکا، واکسن کووید-۱۹ شرکت فایزر را برای استفاده اضطراری مجاز دانست. این اقدام بدان معناست که میلیون‌ها نفر از افراد بسیار آسیب پذیر دریافت واکسن را طی چند روز آغاز می کنند.

این مجوز، نقطه عطف تاریخی در یک بیماری همه گیر توصیف شده است که جان بیش از ۲۹۰هزار را در ایالات متحده گرفته است. با این تصمیم ، ایالات متحده ششمین کشور علاوه بر انگلیس، بحرین ، کانادا، عربستان سعودی و مکزیک است که واکسن را تایید می‌کند. انتظار می‌رود مجوزهای دیگر از جمله توسط اتحادیه اروپا ظرف چند هفته صادر شود.

نیویورک تایمز محموله اولیه این واکسن را حدود ۲.۹ میلیون دز برشمرده است که طی هفته آینده به سراسر ایالات متحده ارسال می‌شود.

فایزر با دولت آمریکا توافق کرده است که ۱۰۰ میلیون دز واکسن را تا مارس آینده(اوایل فرودین) تامین کند. بر اساس این توافق، تزریق واکسن برای عموم رایگان خواهد بود.

هر ایالت، به همراه ۶ شهر بزرگ، لیستی از مکانها - عمدتا بیمارستانها – را که واکسن فایزر در ابتدا برای آنها ارسال می‌شود، به دولت فدرال ارائه داده است. برای حمل و نقل این واکسن باید دمای منهای ۷۰ درجه سانتی‌گراد وجود داشته باشد.

آمریکا در حال حاضر نزدیک به ۱۶ میلیون مبتلا به کرونا دارد و حدود ۳۰۰ هزار نفر هم در اثر این بیماری در این کشور جان باخته‌اند. با وجود عرضه ابتدایی واکسن، مقامات پزشکی آمریکا همچنان بر استفاده از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری و اجتناب از دورهمی‌های غیر ضرور به ویژه در ایام سال جدید میلادی توصیه می‌کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار