کد خبر: ۵۱۵۹۶۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳

آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل‌های رسانه‌های جهان، مهمترین اخبار دنیا را روایت می‌کند. از مهمترین اخباری که او امروز (۲۳ آذر ماه) به آنها پرداخته، معرفی چهره‌های سال به روایت مجله تایم، کسف واکسن کرونا و فروش کتابی درباره مارادونا همراه با یک روزنامه ایتالیایی است.

به گزارش شفاف، هفته‌نامه تایم به رسم هر ساله خود، شخصیت سال را انتخاب کرد. ترامپ از جمله نامزدان بود، اما سرانجام جو بایدن و کامالا هریس، انتخاب شدند. 

بایدن، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا به تایم گفته است، پیروزی در آن هنگام،  از لحظه‌های سرنوشت‌ساز بود. کامالا هریس، نخستین زن و نخستین شخصیت سیاه پوستی که به عنوان معاون رئیس‌جمهوری آمریکا از سوی بایدن انتخاب شد، گفته است که مادرم همیشه می‌گفت، کامالا، تو نخستین خواهی بود که کارهای بسیاری خواهی کرد. البته، آخرین نخواهی بود.
 
هفته‌نامه تایم، مراقبان سال را هم انتخاب کرد؛ آنتونی فائوچی، متخصص بیماری‌های عفونی،  همچنین کارکنان خط نخست بهداشت در مراقبت از بیماران کرونا. 

هفته نامه تایم اریک یوآن، بنیانگذار و مدیر «زوم» را به عنوان شخصیت تجارت در سال ۲۰۲۰ انتخاب کرد. و البته شگفتی این انتخاب اعلام گیتانجالی رائو، دخترک پانزده ساله، دانشمند و مخترع، به عنوان نخستین کودک سال بود.

تایم همچنین برای درگذشتگان سال به عنوان نمادهای جهانی ادای احترام کرد؛ کوب براینت، ستاره بسکتبال ان بی ای، ستاره بازیگر فیلم‌ پلنگ‌سیاه، چادویک بازمن همچنین روت بیدر گینزبورگ از دیوان عالی آمریکا.

_ «چاو دیه گو» یا خداحافظ دی گو، نام کتابی است که روزنامه ایتالیایی، له رپوبلیکا از همین جمعه، همراه روزنامه به فروش می‌رساند. کتاب ۱۹۰ صفحه‌ای که در بخشی از آن نوشته شده است: مثل همه استعدادها، پرحرکت بود و البته شکننده. سپاس مارادونا، ما با تو امپراتوریم. خداحافظ دیه گو. او یکی از ما بود. با آسمانی در یک توپ. هرگز آرام نداشت، همیشه آماده جنگیدن با قدرت بود.

_ سال 2000 در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ال گور، بیشترین آرای مردمی را داشت، اما جورج بوش، با آرای کالج پیروز انتخابات شد. در ۲۰۱۶ هیلاری کلینتون نیز با بیشترین آرای مردمی به ترامپ با آرای بیشتر کالج باخت. این انتخابات غیرمستقیم رئیس‌جمهوری آمریکا است که منتقدان آن را غیردموکراتیک می‌خوانند. اگر باز این اتفاق بیفتد، سومین بار خواهد بود که دموکرات‌ها، بازی را در برابر جمهوری‌خواهان باخته‌اند. جورح بوش و ترامپ پیشتر نه با آرای مردم که با آرای کالج، رئیس‌جمهوری آمریکا شده‌اند. چنین اتفاقی باز خواهد افتاد؟ اگر بشود، باز ترامپ برای چهار سال دیگر در کاخ سفید خواهد ماند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: