کد خبر: ۵۱۵۹۷۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰

خرید شیرآلات ساختمانی را می‌توان از مهم‌ترین خریدها دانست؛ چراکه دو ویژگی دوام و طراحی شیرآلات برای همه افراد حائز اهمیت است. 

شیرآلات ساختمانی همواره در معرض تماس مستقیم با آب است به همین جهت می‌بایست در ساخت آن از متریالی مرغوب استفاده شود تا علاوه بر تضمین دوام،  برای سلامتی کاربران خطری ایجاد نکند. بنابراین خرید شیر آلات ساختمانی حتما باید از یک برند معتبر و مورد اطمینان صورت گیرد تا سلامتی و رضایت مشتریان را تأمین کند. شیرآلات کاویان یکی از بهترین برندهای تولید کننده شیرآلات ساختمانی در انواع مختلف است که کیفیت تمامی محصولات خود را با 5 سال گارانتی تضمین می‌کند. این شرکت مجهز به واحد طراحی در داخل سازمان است که خاص ترین طرح ها را مانند مدل پرنده، قو، پنگوئن (تیدا) و ... تولید می کند.

انواع شیرآلات ساختمانی کدامند؟

برای آنکه یک خرید عالی را از برند شیرآلات کاویان تجربه کنید لازم است بدانید که شیرآلات ساختمانی در چند نوع مختلف تولید می‌شوند و دارای سیستمی کاملاً متفاوت از یکدیگر هستند.  با شناخت تفاوت های انواع شیرآلات ساختمانی، می توانید مناسب ترین آن ها را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. به طور کلی شیرآلات بهداشتی در انواع زیر تولید می‌شوند:

مدل شیرآلات ساده (کلاسیک)

 شیرآلات کلاسیک دارای دو دستگیره پیچی مجزای آب سرد و گرم هستند و هر دستگیره به طور جداگانه میزان خروجی آب سرد و گرم را کنترل می کند. جریان نهایی آب که می تواند فقط سرد یا گرم و یا ترکیبی از این دو (ولرم) باشد، به واسطه یک علمک در اختیار کاربران قرار می گیرد. روش باز و بسته کردن و تنظیم دمای آب این نوع شیرآلات به صورت پیچی است.

مدل شیرآلات پدالی

 همانطور که از نام این نوع شیرآلات بهداشتی مشخص است، با فشار پا روی پدال باز می‌شود و نیازی به تماس دست با شیر آب نیست. جریان آب در شیرآلات پدالی معمولآً به صورت اتوماتیک و یا با برداشتن پا از روی پدال قطع می شود. کنترل مصرف و صرفه جویی نیز از دیگر خواص این نوع شیرآلات ساختمانی است که برای اماکن عمومی مثل پارک، بیمارستان، مدارس و... کاملاً مناسب و بهداشتی است.

مدل شیرآلات اهرمی

 یکی از آسان مصرف‌ترین و کاربردی ترین شیرآلات ساختمانی مدل اهرمی آن است که از نظر ظاهری نیز زیباتر از مدل های کلاسیک و پدالی است. تنظیم دما و خروجی آب در شیرآلات اهرمی بسیار ساده است و توسط یک دسته اهرمی انجام می شود.

شیرآلات اهرمی

مدل شیرآلات لمسی

شیرآلات لمسی نسل جدیدی از شیرآلات ساختمانی است. در این نوع شیرآلات با لمس بخش هایی معینی از شیر توسط کاربران، جریان آب جاری و قطع می‌شود. در این مدل از شیرآلات ساختمانی مصرف آب به خوبی کنترل می‌شود. شیرآلات لمسی در فضای آشپزخانه که معمولاً دست ها آغشته به مواد غذایی هستند، کاربرد بسیاری دارد و کاربران می توانند با پشت دست خود شیر آشپزخانه را باز و بسته کنند.

مدل شیرآلات چشمی

 شیرآلات چشمی مجهز به سیستم تشخیص چشمی هستند و با گرفتن دست جلوی چشمی شیرآلات، جریان آب جاری می‌شود. این مدل در مصرف آب شدیداً صرفه جویی می‌کند و برای مکان های عمومی مانند سینما، بیمارستان و ... بسیار مناسب و بهداشتی است؛ چراکه نیاز به تماس مستقیم شیرآلات توسط کاربران وجود ندارد.

انواع تولیدات برند شیرآلات کاویان را بشناسید!

بدیهی است که هیچگاه نمی‌توان شیر آب مخصوص سینک ظرفشویی را برای حمام نصب کرد. از آنجا که کاربری هر قسمت از ست شیرآلات با یکدیگر فرق دارد، تولیدکنندگان باید به تولید انواع شیر روشویی، توالت، حمام و ظرفشویی به صورت ست شیرآلات بپردازند. برند شیرآلات کاویان تولیدات متنوعی از انواع شیرآلات ساختمانی را در طرح ها و رنگ های مختلف به بازار عرضه می کند:

شیرآلات روشویی

شیرآلات روشویی بر روی یک سینک از جنس سرامیک یا سنگ... نصب می شوند و انواع مختلف پایه بلند، متحرک و معمولی دارند. هر نوع شیر روشویی برای نصب بر روی یک نوع سینک مناسب است. مثلا شیر روشویی معمولی را نمی توانید در کنار سینک های کاسه ای این نصب کنید. (شیر روشویی پایه بلند برای سینک های کاسه ای مناسب است). شیرآلات روشویی می‌تواند از نوع ساده، اهرمی، لمسی انتخاب شود، اما با توجه به کاربری راحت تر انتخاب مدل اهرمی برای منازل بهتر است.

شیرآلات روشویی پایه بلند

شیرآلات روشویی پایه بلند روز به روز محبوب تر می شوند، چراکه سینک های کاسه ای یا کابینتی و جدید امروزی فقط قابلیت نصب شیرآلات روشویی پایه بلند را دارند. افزون بر این شیرآلات روشویی پایه بلند دارای ظرافت و طراحی خاصی بوده و فضای بیشتری برای شستشوی دست ایجاد می‌کند. به عبارت دیگر شیرآلات روشویی پایه بلند از مدرن‌ترین انواع شیرآلات ساختمانی به شمار می‌روند.

شیرآلات روشویی پایه بلند

شیرآلات روشویی متحرک

همانطور که از نام شیرآلات روشویی متحرک مشخص است، به نوعی از شیرآلات روشویی گفته می‌شود که دارای عَلَم یا خرطومی متحرک باشد. به عبارت ساده‌تر این نوع شیر آب مانند یک شیر ظرفشویی اما با ابعاد مناسب برای سینک روشویی است. مهم ترین خصوصیت شیرآلات متحرک، قابلیت حرکت علم آن به سمت چپ و راست است.

شیرآلات توالت

یکی دیگر از بخش های ست شیرآلات، شیر توالت است. شیرآلات توالت دارای یک خروجی برای نصب شلنگ توالت است و در طراح‌های مختلف تولید می‌شود. معمولاً عموم افراد به زیبایی شیر توالت توجهی نمی‌کنند، در حالی که شیرآلات توالت بخشی از دکوراسیون داخلی هستند و در زیبایی دکور تاثیر بسزایی دارند.

شیرآلات توالت

شیرآلات حمام

شیرآلات حمام بر کیفیت استحمام افراد و حس خوشایند پس از حمام موثر هستند، زیرا اگر افراد با فشار آب یا پخش آب کم استحمام کنند و یا برای تنظیم دمای آب با شیرآلات حمام خود درگیر باشند، احساس ناخوشایندی خواهند داشت. بنابراین انتخاب شیرآلات حمام باید کاملاً دقیق صورت گیرد. علم دوش حمام نیز معمولاً در دو نوع دوکاره و تک کاره تولید می شود که مدل های گونا گون دارد. مدل های تک کاره دارای یک دوش تلفنی هستند که هم به عنوان دوش ثابت و هم دوش دستی مورد استفاده قرار می گیرد. علم دوش دوکاره نیز دارای یک سردوش اصلی ثابت و یک سر دوش متحرک (تلفنی) است.

شیرآلات ظرفشویی

شیرآلات ظرفشویی یکی از پراستفاده ترین انواع شیرالات بهداشتی در منازل است. علاوه اینکه به دلیل جلوی چشم بودن در دکوراسیون تأثیر زیادی دارد، کاربرد بسیاری نیز دارد. شستن ظروف، میوه، دست ها و پرکردن کتری و ... همه به واسطه شیرآلات ظرفشویی انجام می شود. شیر ظرفشویی در انواع گوناگون زیر به بازار عرضه می شود تا کاربران مناسب ترین نوع را با توجه به نیاز خود انتخاب کنند.

شیرآلات ظرفشویی دوکاره

یکی از انواع گران قیمت شیرآلات ظرفشویی ساختمانی، شیرآلات ظرفشویی دوکاره است. این نوع از شیرآلات دارای دو خروجی آب است که آب لوله کشی و آب تصفیه شده شرب را به صورت جداگانه در اختیار کاربران قرار می دهند. در بعضی شیرآلات دو منظوره این دو خروجی بر روی یک علمک قرار دارند و در بعضی شیرآلات بر روی دو علمک جداگانه. این نوع شیرآلات برای مناطقی که میزان املاح آب در آنها بالاست توصیه می شود چرا که شیر آب تصفیه به منبع آب تصفیه کن متصل است. علت گران‌تر بودن این نوع از شیرآلات ساختمانی پیچیدگی ساختار آن است، البته نباید مزایای این نوع شیرآلات را نیز نادیده گرفت.

شیرآلات ظرفشویی فنری

شیرآلات فنری دارای نوعی طراحی خاص و مدرن هستند که معمولاً مورد توجه افراد بسیاری قرار می‌گیرد. شیرآلات ظرفشویی فنری دارای علمی بسیار بلند با قابلیت ارتجاعی و فنری است که به راحتی می‌توان آن را از گیره خود آزاد کرد و به چپ و راست حرکت داد. این قابلیت در شیرآلات فنری در شستن انواع میوه، سبزی و ظروف به کار می آید. وظیفه فنر این نوع شیر ظرفشویی علاوه بر افزایش ارتفاع عَلم شیر آشپزخانه و ایجاد قابلیت ارتجاعی، خلق طرحی مدرن و چشمگیر نیز است.

شیرآلات ظرفشویی شاوری

نسل دیگر جدید و مدرن شیرآلات ساختمانی، شیرآلات ظرفشویی شاوری است. ساختار خاص شیرآلات ظرفشویی شاوری آن را نزد افراد زیادی محبوب کرده است. این نوع از شیرآلات دارای مکانیزم حرکتی خاصی هستند و به اندازه شیرآلات فنری و دوکاره کاربرد دارند. تمایز عمده شیرآلات شاوری یا شلنگدار دامنه حرکتی بسیار بالای آنهاست. عَلَم ین نوع شیرآلات قابلیت چرخش 360 درجه داشته و برای سینک‌های بزرگ و کوچک مناسب‌تر است. برای خرید شیرآلات ظرفشویی شاوری می‌بایست حساسیت بیشتری به خرج داده شود، زیرا کیفیت این نوع از شیرآلات ساختمانی بسیار حائز اهمیت است و اگر بی کیفیت باشند شلنگ آنها به زودی دچار مشکل می شود. نصب شیر ظرفشویی شاوری ممکن است کمی دردسر ساز باشد، اما با پیروی از دستورالعمل نصب دقیق و یا کمک گرفتن از نصابی ماهر این مسأله به راحتی قابل حل است.

 

شیرآلات ظرفشویی دیواری

این نوع از شیرآلات ساختمانی اهرمی برای نصب در آشپزخانه های کوچک که فضای کافی ندارند، بسیار مناسب است. شیرآلات ظرفشویی دیواری به جای نصب بر روی سینک ظرفشویی، بر روی دیوار نصب می‌شوند و در خانه های مدرن امروزی که به فضای باز بیشتری نیاز است به کار می آید. البته شیرآلات ظرفشویی دیواری در گذشته، زمانی که سینک های طرح قدیم دارای سوراخ نصب شیرآلات نبودند بیشتر مورد استفاده قرار می‌گرفتند، اما امروزه دوباره پرطرفدار شده اند. شیرآلات ظرفشویی دیواری می‌توانند کلاسیک نیز باشند.

به طور کلی تنوع بالای تولیدات برند شیرآلات کاویان موجب می‌شود تا افراد با هر سلیقه و توان مالی بتوانند شیرآلات مورد نیاز خود را تهیه کنند. انتخاب شیرآلات معمولاً بسته به دکوراسیون داخلی خانه‌ها، نوع کاربرد مورد نظر، کیفیت و البته قیمت شیرآلات صورت می‌پذیرد.

دامنه قیمت شیرآلات، از قیمت شیرآلات ارزان تا لوکس را شامل می شود. بیشتر افراد هنگام خرید شیرآلات بهداشتی، تنها به برند و قیمت شیرآلات توجه دارند. در حالی که مواردی مانند جنس، کیفیت و گارانتی در نظر گرفته نمی شوند. کیفیت شیرآلات، لزوماً با مشاهده ظاهر و یا سبک سنگین کردن شیرآلات با دست قابل تشخیص نیست. به طور مثال، شیرآلات ارزان قیمتِ باکیفیت نیز ممکن است از نظر وزنی سبک باشند. وزن شیرآلات، نشان دهنده میزان مواد اولیه به کار رفته در تولید شیر و عامل مهمی در تعیین قیمت شیرآلات است؛ اما سنگین بودن شیرآلات، نشان دهنده کیفیت بالا نیست. بلکه استاندارد بودن مواد اولیه، مهمترین عامل در تعیین کیفیت شیرآلات است.

قیمت شیرآلات ساختمانی چقدر است؟

عوامل متعددی بر تعیین قیمت هر یک از انواع شیرآلات ساختمانی تاثیر دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان مدل شیرآلات، پیچیدگی تولید، وزن، تنوع رنگی آنها مانند سیلور، مسی یا طلایی بودنشان و... را نام برد. البته برندی که از آن خرید می‌کنید هم بر قیمت شیرآلات ساختمانی موثر است. قیمت شیرآلات کاویان به نسبت سایر برندهای شناخته شده با کیفیت مشابه، مناسب تر است. محصولات شیرآلات کاویان دارای تنوع شیرآلات ارزان تا شیرآلات لوکس است و طبیعتاً محصولات لاکچری قیمت بالاتری دارند؛ اما در رده شیرآلات گران نیز قیمت شیرآلات کاویان از محصولات با کیفیت یکسان در بازار پایین تر است. نقطه تمایز محصولات این شرکت طراحی خاص و متفاوت مدل هایی مانند توکا (پرنده)، بیتا (قو)، تیدا (پنگوئن) و ... است و اگر به دنبال محصولات خاص با قیمت مناسب هستید، شیرآلات کاویان انتخاب مناسبی است. در نظر داشته باشید که شیرآلات، ابزار مصرفی هستند و باید با متریال مرغوب و کیفیت بالا ساخته شوند تا رضایت کاربران جلب شود؛ پس خرید شیرآلات را به بررسی کافی انجام دهید. ناگفته نماند که سفارش شیرآلات برای پروژه ها و یا یک ساختمان به صورت کلی ارزان تر تمام می شود.

مهم‌ترین نکات نگهداری از انواع شیرآلات ساختمانی

طبیعی است که همه‌ی افراد نسبت به تمیز و براق ماندن شیرآلات منزل خود حساس باشند. مهمترین نکته در مورد تمیز کردن شیرآلات، خشک کردن آنها با دستمال نخی در پایان روز است تا اثر لکه های آب بر روی آنها نماند و در بلند مدت تشکیل رسوب ندهد. همچنین توجه داشته باشید که برای تمیز کردن شیر آلات هرگز از محلول‌های اسیدی و صنعتی استفاده نکنید. روش‌های مختلفی که برای تمیز کردن شیرآلات وجود دارد که عبارت است از:

  • با استفاده از موادی همچون جوش شیرین، خمیر دندان و آبلیمو می‌توان شیرآلات را کاملاً تمیز و سپس آبکشی کرد.
  • یکی دیگر از روش‌های مناسب برای تمیز کردن شیرآلات، مالیدن پنبه‌ی آغشته به سرکه به بدنه‌ی شیرآلات و سپس آبکشی آنها است.
  • روش راحت‌تر استفاده از آب و صابون برای شستشوی شیرآلات می‌باشد.

این روش ها برای تمیز کردن شیرآلات با هر نوع آبکاری مناسب است. وقتی می‌توان با روش‌های ساده‌‌ی فوق نسبت به تمیزی شیرآلات اقدام کرد، چرا باید از محلول‌های اسیدی استفاده کرد؟ به علاوه اگر نسبت به لکه های انگشت و آب حساس هستید، انتخاب نوع مات شیرآلات در آسایش شما بسیار موثر خواهد بود چرا که به این آسانی لکه ها را نشان نمی دهد.

معرفی کامل برند شیرآلات کاویان

با قاطعیت می‌توان گفت شیرآلات کاویان یکی از بهترین شیرآلات ایرانی موجود در بازار است.  موسس این شرکت از سال 1368 یکی از فعالین صنعت شیرآلات بوده است. بسیاری از شما ممکن است نام شیرآلات کاویان را نشنیده باشید، چرا که پیش از ثبت برند کاویان در سال 1386به تولید و فروش قطعات شیرآلات به سایر تولیدکنندگان می پرداخت و احتمالاً تجربه استفاده از محصولات این شرکت را بدون اینکه بدانید داشته اید. شیرآلات کاویان از سال 1386 طراحی و تولید شیرآلات مونتاژ شده با برند کاویان را با رویکرد طراحی محصولات غیر کپی آغاز کرد. امروزه که شرکت‌های مختلفی در زمینه تولید شیرآلات ساختمانی فعالیت دارند، کاویان با طراحی‌ منحصر به فرد و به روز می‌کوشد که رضایت مشتریان را جلب کند. افزون بر این تولیدات شیرآلات کاویان نقش موثری در صرفه جویی در مصرف آب نیز دارند، به خصوص اینکه کشور با مشکلات کم آبی شدید هم رو به رو است. بنابراین با خرید شیرآلات کاویان با یک تیر دو نشان زده‌اید؛ هم شیرآلاتی زیبا، با کیفیت  و خاص خریده اید و هم در مصرف آب صرفه جویی کرده‌اید. شیرآلات کاویان دارای 5 سال گارانتی و خدمات پس از فروش است.

خرید آنلاین شیرآلات کاویان، مناسب برای روزهای کرونایی

در شرایطی که جامعه با ویروس منحوس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، خرید آنلاین شیرآلات از فروشگاه اینترنتی شیرآلات به نفع شما خواهد بود. البته ممکن است نگرانی‌های خاصی بابت انتخاب بهترین قیمت شیرآلات و مناسب ترین شیرآلات داشته باشید؛ وبسایت رسمی شیرآلات کاویان این مشکل را حل کرده است. فروشگاه اینترنتی شیرآلات کاویان (https://www.kavianhamafza.com) مشخصات فنی دقیق هر محصول از جمله وزن و ابعاد آن را در کنار عکس محصول ثبت کرده است. در صورتی که به اطمینان و اطلاعات بیشتری نیاز داشته باشید، می توانید با استفاده از مشاوره غیرحضوری و تلفنی از اطلاعات مدل‌‌ها و ویژگی‌‌های خاص هر یک از انواع شیرآلات اطلاع یابید و بهترین خرید را تجربه کنید. در خرید آنلاین شیرآلات کاویان، محصولات از طریق پیک و به صورت رایگان به دست شما خواهد رسید و امکان پرداخت حضوری و پرداخت در محل وجود دارد. در نهایت اگر شیرآلات خریداری شده مورد پسند شما نبود، در صورتی که آسیبی ندیده باشد، تا 8 روز امکان برگشت کالا و یا تعویض وجود دارد. فروش اینترنتی شیرآلات در جهت کاهش رفت و آمد در دوره کرونا و همچینین صرفه جویی در وقت خریداران در شلوغی های زندگی مدرن راه اندازی شده است.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: