کد خبر: ۵۱۵۹۸۱
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست خبر داد که این رژیم با کشور بوتان، در جنوب شرق آسیا روابط دیپلماتیک برقرار می‌کند.

                          رژیم صهیونیستی با بوتان روابط دیپلماتیک برقرار می‌کند

به گزارش شفاف، خبرنگار روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» خبر داد که این رژیم با کشور «بوتان» در جنوب شرق آسیا روابط برقرار می‌کند.

بر اساس اعلام این خبرنگار، امضای توافق برقراری روابط میان رژیم صهیونیستی و بوتان شامگاه امروز (شنبه) برگزار خواهد شد.

رژیم صهیونیستی در حالی به دنبال برقراری روابط با کشور‌های دیگر است که کشور مغرب در شمال آفریقا نیز چند روز پیش روابط خود با این رژیم را عادی‌سازی کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا شامگاه پنج‌شنبه در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت که مغرب برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل اعلام آمادگی کرده است.

رئیس جمهور آمریکا در توییت دیگری نیز نوشت که حاکمیت مغرب بر منطقه صحرای غربی را به رسمیت شناخته است. او نوشت: «مغرب در سال ۱۷۷۷ ایالات متحده آمریکا را به رسمیت شناخت و بهتر است که ما حاکمیت مغرب بر صحرای غربی را به رسمیت بشناسیم».

پس از اعلام توافق سازش مغرب با رژیم صهیونیستی، پادشاه مغرب نیز برای توجیه خیانت خود به مسئله فلسطین با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تلفنی گفتگو کرد.

دفتر پادشاهی مغرب در بیانیه‌ای اعلام کرد: «محمد ششم در تماس تلفنی با محمود عباس بر مواضع ثابت و متعادل مغرب در قبال مسئله فلسطین تاکید کرد و حمایت کشورش از راه حل مبتنی بر تشکیل دو کشور را برای مسئله فلسطین ابراز داشت، راه حلی که بر اساس آن اسرائیل و فلسطین در کنار یکدیگر با صلح و امنیت زندگی کنند.»

مغرب بعد از اردن، مصر، امارات، بحرین و سودان، ششمین کشور عربی است که با رژیم صهیونیستی روابط خود عادی‌سازی می‌کند. امارات، بحرین و سودان طی ماه‌های گذشته با وساطت آمریکا با رژیم اسرائیل روابط خود را عادی‌سازی کرده‌اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار