کد خبر: ۵۱۵۹۹۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰

هزاران تن از مخالفان و معترضان دولت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه در مناطق مختلف فلسطین اشغالی در جریان تظاهراتی با فریاد زدن استعفا از او خواستند از سمت خود کناره گیری کند.

                          تظاهرکنندگان اسراییلی استعفای نتانیاهو را فریاد زدند

به گزارش شفاف، اسپوتنیک به نقل از روزنامه «یدیعوت آحرونوت» گزارش داد: این بیست و پنجمین هفته ای است که اعتراض ها علیه نتانیاهو به دلیل شکست در برخورد با پیامدهای اقتصادی ناشی از ویروس کرونا و اتهام وی به فساد ادامه دارد.

هزاران نفر روبه روی مقر اصلی نتانیاهو در خیابان بالفور شهر اشغالی قدس و شمار زیادی نیز در شهر تل آویو پایتخت اسراییل و روی برخی پل ها و چهار راه ها در مناطق مختلف فلسطین اشغالی تظاهرات کردند.

هواداران نتانیاهو در تظاهراتی که به سمت خیابان بالفور برگزار شد، اقدام به پرتات تخم مرغ به سوی معترضان کردند و درگیری های محدودی میان هواداران و مخالفان وی رخ داد.

پلیس رژیم صهیونیستی ۱۰ تن از تظاهرکنندگان را برای بازجویی دستگیر اما سپس آنها را آزاد کرد.

کابینه نتانیاهو به سبب سوء مدیریت در مقابله با شیوع ویروس کرونا، زیر تیغ تیز انتقادهای شدید ساکنان سرزمین‌های اشغالی قرار دارد، به طوری که این رژیم در مقایسه با جمعیت، دارای یکی از بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا در جهان است و تلاش های کابینه تاکنون برای کاهش میانگین مبتلایان به ویروس کرونا ناکام مانده است.

ناتوانی نتانیاهو برای مقابله با کرونا و پرونده‌های گوناگون فساد وی همچنین سبب شده محبوبیت حزب لیکود که وی ریاست آن را بر عهده دارد، به شدت کاهش یابد.

نتانیاهو تنها نخست وزیر صهیونیستی است که در تاریخ نامشروع این رژیم در طول دوران حکمرانی‌اش متهم به جرایمی مانند فساد و اختلاس است.

وی به همراه همسرش به اتهام فساد چندین بار تحت بازجویی قرار گرفته، پرونده‌هایی که در رسانه‌ها به «پرونده ۱۰۰۰»، «۲۰۰۰»، «۳۰۰۰» و «۴۰۰۰» معروف است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: