کد خبر: ۵۱۵۹۹۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶

فراهانی گفت: خانه پدری جلال آل احمد پاتوق معتادان متجاهر شده است.

به گزارش شفاف، مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود در دویست و پنجاه و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران که امروز (یکشنبه ۲۳ آذر ماه) برگزار شد، اظهار کرد: مدتی است خانه پدری جلال آل احمد خوابگاه معتادان متجاهر شده است و تذکری در این باره به وزیر میراث فرهنگی و گردشگری ارائه می‌دهم.

عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه حفظ میراث فرهنگی از وظایف مهم مدیران ملی و محلی است، ادامه داد: خانه پدری جلال آل احمد یکی از خانه‌های میراث فرهنگی در محله سنگلچ تهران است که سال‌ها قبل توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وقت تملک شد، اما افسوس که پاتوق کارتن خواب‌ها شده است.

فراهانی تصریح کرد: خانه‌ای که قرار بود به عنوان خانه باستان شناسان ایران باشد امروز به گونه‌ای تبدیل شده که معتادان آن را تخریب و آن جا را مملو از زباله کرده‌اند.

عضو شورای شهر تهران افزود: به وزیر گردشگری و میراث فرهنگی تذکر می‌دهم و از شهردار محترم تهران می‌خواهم ضمن مذاکره با وزیر میراث فرهنگی و گردشگری زمینه را برای خرید، حفظ و نگهداری و بازسازی این بنای فاخر به عمل آورده تا بتوان آن را به نسل آینده تحویل دهیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: