کد خبر: ۵۱۶۰۰۱
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷

فیلم سینمایی «یک دور دیگر» با بازی مدس میکلسن، در جوایز فیلم اروپا توانست جوایز مهم این رویداد را کسب کند.

«یک دور دیگر» برنده بزرگ جوایز فیلم اروپا شد

به گزارش شفاف، فیلم سینمایی «یک دور دیگر» ساخته توماس وینتربرگ، مهمترین جایزه سی و سومین دوره جوایز فیلم اروپا را به خانه برد.

این فیلم کمدی-درام (درامدی) محصول کشور دانمارک روز شنبه در یک رویداد مجازی، علاوه بر بردن جایزه بهترین فیلم، در بخش بهترین کارگردانی برای وینتربرگ و همینطور بازیگری با نقش آفرینی مدس میکلسن نیز موفق بود.

شخصیت اصلی این فیلم یک معلم مدرسه است که به مشروبات الکلی اعتیاد دارد. وینتربرگ جایزه بهترین فیلمنامه را هم به همراه توبیاس لیندهولم دریافت کرد. او در هنگام دریافت جایزه خود گفت: هیچ یک از فیلم‌هایش بدون سیستم حمایتی کشورش ساخته نمی‌شد.

بیش از ۴۰ فیلمساز و بازیگر به صورت غیرحضوری در این رویداد شرکت کردند. آثاری که در این جوایز بیشترین تعداد نامزدی را رقم زدند شامل «یک دور دیگر»، «کورپس کریستی» و «مارتین ایدن» می‌شدند که هر کدام ۴ جایزه دریافت کردند. سال گذشته فیلم سینمایی «سوگلی» ساخته یورگوس لانتیموس برنده جایزه بهترین فیلم شد که در آکادمی اسکار نیز توانست نامزد بهترین فیلم شود.

گفتنی است فیلم سینمایی «یک دور دیگر» از سوی کشور دانمارک به عنوان نماینده این کشور در بخش بین المللی اسکار ۲۰۲۱ انتخاب شده و از مدعیان این بخش محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: