کد خبر: ۵۱۶۰۵۵
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹

سردار حمیدی گفت: ترافیک از گذشته معضل شهر تهران بوده است و اگر اصلاح هندسی معابر در این سال‌ها نبود، شهر تهران قفل می‌شد.

به گزارش شفاف، سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص اصلاح هندسی معابر گفت: راه یکی از ارکان ترافیک است، حوادث، تردد‌ها و ترافیک رکنی دارند که راه مؤثرترین رکن آن‌ها است. اگر راه ایمن باشد، حوادث به حداقل می‌رسد. اشکال هندسی راه‌ها به دلیل حوادث و یا گره‌های ترافیکی دچار ضعف هستند که باید اصلاح شوند. در نتیجه تغییر شکل راه، اصلاح هندسی معابر نام دارد.

سردار حمیدی تصریح کرد: برخی از موارد اصلاح هندسی جزئی است. به صورت موقت با نصب علائم ترافیکی، جریان ترافیک را چک می‌کنیم و در مرحله بعد اقدامات عمرانی را انجام می‌دهیم. در شرایطی هم از ابتدا نیاز به زیرگذر و میدان هست که باید اقدامات عمرانی انجام شود.

وی افزود: ترافیک از گذشته معضل شهر تهران بوده است و اگر اقدامات اصلاح هندسی معابر در این سال‌ها نبود، شهر تهران قفل می‌شد. این اقدام جزء لاینفک بهبود جریان ترافیک است. در چند هفته گذشته معابر اصلی شهر تهران اصلاح شده‌اند، به طور مثال در کمربندی شهر تهران پروژه شهید نجفی رستگار را اخیراً افتتاح کردیم. این پروژه منجر به تخلیه بار ترافیکی آزادگان از منطقه مشیریه می‌شود.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به مهم‌ترین نمونه‌های اصلاح هندسی معابر گفت: اخیراً گاردریل‌ها را با نیوجرسی‌های جدید جا به جا کردیم که در آزادراه‌های اطراف تهران گاردریل‌ها جمع شدند و از نیوجرسی‌های جدید استفاده شد. در داخل شهر تهران هم به صورت جدی پیگیر شدیم و با کمک شهرداری در بزرگراه آزادگان حوادث را با نصب نیوجرسی‌های جدید کاهش دادیم.

سردار حمیدی بیان کرد: : نیوجرسی‌های جدید جسم سختی هستند که امکان عبور خودرو از آن‌ها وجود ندارد و مانع تابش نور چراغ خودرو مقابل به چشم راننده می‌شود.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در پایان خاطرنشان کرد: مسدود کردن راه‌ها توسط پلیس به دلیل هم‌سطح نبودن معابر است که جریان ترافیک مویرگی را کنترل می‌کنیم. در خیلی از مواقع بزرگراه‌ها کشش بار ترافیکی را ندارند و در صورتی‌ که عبور و مرور مسدود نشود، شاهد بار ترافیکی سنگین خواهیم بود. پلیس به نسبت اهمیت معابر اقدام به مسدود کردن بعضی از معابر می‌کند. این باور درست نیست که حضور پلیس منجر به بار ترافیکی می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: