کد خبر: ۵۱۶۰۷۳
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس از بررسی شکایت از عملکرد سازمان برنامه و نحوه نگارش لایحه بودجه در نشست کمیسیون متبوع خود خبر داد.

به گزارش شفاف، علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس در توضیح نشست امروز (دوشنبه ۲۴ آذر ماه) کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به گزارش شفاف، تاکید شد که کمیته اقتصادی، فنی و عمرانی کمیسیون اصل نود هرچه سریعتر پیش نویس این گزارش را با توجه به سوابق گذشته پرونده تهیه کند و به صحن کمیسیون بیاورد تا پیرامون تمرکز بر کار بودجه نویسی با تاکید بر بودجه سال ۱۴۰۰، کمیسیون اصل نود گزارش خود را تنظیم کند و به استحظار نمایندگان و مردم برساند.

انتخاب سه نفر برای حضور در کمیسیون مشترک بررسی اصلاح قانون نظارت بر رفتار نمایندگان

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی افزود: در ادامه جلسه امروز طرح اصلاح موادی از قانون نظارت بر رفتار نمایندگان در دستور کار قرار گرفت، کمیسیون اصل نود یکی از کمیسیون‌هایی است که باید درباره اصلاح این قانون اظهارنظر کند لذا آقایان حسن شجاعی علی آبادی و محمدرضا احمدی و خانم الهام آزاد به عنوان نمایندگان کمیسیون اصل نود برای حضور در کمیسیون مشترکی که شکل گرفته است، انتخاب شدند.

تصویب موادی از طرح انتظام بخشی فرایند واگذاری بنگاه‌های دولتی

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مسئله سازمان خصوصی سازی، شکایات واصله و مسائلی که درباره خصوصی سازی طی سال‌های اخیر انجام گرفته در ادامه نشست امروز مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به گزارش شفاف، ارتقاء کارآیی بنگاه‌های اقتصادی و بهره‌وری منابع انسانی و فناوری، افزایش سطح عمومی اشتغال و گسترش مالکیت در سطح عمومی به منظور تامین عدالت اجتماعی به دست نیامده و آنچه مورد نظر قانونگذار بوده، محقق نشده است.

خضریان ادامه داد: همچنین نحوه اجرای قانون مذکور بر اساس نظرات نهاد‌هایی مانند مجمع تشخیص مصلحت نظام، دیوان محاسبات کشور، سازمان بازرسی کل کشور، وزارت اطلاعات و همچنین گزارش واصله در کمیسیون اصل نود قانون اساسی مورد بی اعتنایی و بعضا در واگذاری‌ها مورد سوء استفاده قرار گرفته، لذا به منظور اجرای صحیح این سیاست‌ها و قانون واگذاری اصل ۴۴ و نقش مهم آن در شکوفایی اقتصادی کشور برای نیل به اهداف سند چشم انداز ۲۰ ساله و حفظ حقوق بیت المال، طرح انتظام بخشی فرایند واگذاری بنگاه‌های دولتی در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

وی همچنین اظهار کرد: بر اساس طرح انتظام بخشی فرایند واگذاری بنگاه‌های دولتی، مواد این قانون پیرامون اهلیت سنجی و سوابق افراد که مشمول واگذاری می‌شوند مورد بررسی قرار گرفت و موادی از این طرح به تصویب رسید.

ارجاع طرح اصلاح موادی از قانون نحوه اجرای اصل نودم قانون اساسی به کمیته قضایی

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: طرح اصلاح موادی از قانون نحوه اجرای اصل نودم قانون اساسی مورد نیز در ادامه بررسی شد و جهت بررسی بیشتر به کمیته قضایی کمیسیون ارجاع شد.

پایان پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: