کد خبر: ۵۱۶۰۹۱
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰

محققان به تازگی تصمیم گرفته اند از هوش مصنوعی برای طراحی رابط کاربری صفحات وب استفاده کنند.

به گزارش شفاف، هوش مصنوعی یکی از قدرتمندترین فناوری‌های امروزی است که به رایانه‌ها و ربات‌ها این امکان را می‌دهد تا فعالیت‌ها را به صورت مستقل انجام دهند. یکی از کارهایی که هوش‌ مصنوعی امروزه می‌تواند آن را همانند فعالیت‌های دیگر صورت دهد طراحی صفحات وب است.

با وجود آن که هوش مصنوعی فناوری بسیار پیچیده‌ای به حساب می‌آید و همچنین صرفا برای طراحی صفحات وب ساخته نشده، بسیاری از شرکت‌ها از قابلیت‌های این فناوری استفاده می‌کنند تا رابط کاربری صفحات وب را از کیفیت بیشتری برخوردار کنند. وب‌سایت‌های امروزی بسیار سریع و کاربردی هستند و شرکت‌ها برای افزایش میزان جذب مشتری همواره سعی می‌کنند قابلیت‌های سایت خود را توسعه دهند و بیشتر کنند.

از این رو مدتی است که شرکت‌ها از هوش مصنوعی برای گسترش سایت‌ها استفاده می‌کنند. اقدامات این چنینی باعث شده فرآیند طراحی وب از سرعت بیشتری برخوردار شود و در کنار استفاده بهینه از زمان افراد شاهد افزایش کاربرد صفحات وب نیز باشند.

فواید طراحی سایت توسط هوش مصنوعی

فواید طراحی سایت توسط هوش مصنوعی

هم اکنون طراحان و متخصصان رابط کاربری از سیستم تحلیلگر هوش مصنوعی بهره می‌برند تا با توجه به خواسته کاربران بهترین قابلیت‌ها را در اختیار آن‌ها قرار دهند. در حال حاضر سایت‌هایی هم وجود دارند که به صورت رایگان به کاربران اجازه می‌دهند از هوش مصنوعی برای طراحی محیط وب‌سایت خود کمک بگیرند.

استفاده از هوش مصنوعی در پیکربندی رابط کاربری در طولانی مدت باعث می‌شود کاربران هزینه کمتری را به طراحی سایت خود اختصاص دهند و از این رو فرآیند شغلی آن‌ها کمی آسان‌تر می‌شود.

گفتنی است؛ استفاده از هوش مصنوعی در طراحی وب‌سایت‌ها یک قدم هوشمندانه برای بهبود عملکرد صفحات اینترنتی به حساب می‌آید. این فناوری با کمک داده‌های دریافت شده از کاربران و الگوریتم هوشمند بهترین نوع رابط کاربری را در اختیار افراد قرار می‌دهد که باعث ایجاد رونق در کسب و کار اشخاص می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: