کد خبر: ۵۱۶۱۳۸
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲

رئیس جمهور منتخب آمریکا اعلام کرد که «حاکمیت قانون، قانون اساسی و اراده مردم آمریکا» بر تلاش‌های ترامپ جهت ابطال نتایج انتخابات «پیروز شد».

                          بایدن: حاکمیت قانون، و اراده مردم آمریکا پیروز شد

به گزارش شفاف، از سی ان ان، «جو بایدن» ساعاتی پس از تأیید پیروزی اش در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر در شهر «ویلمینگتون» ایالت دلاور به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی در این سخنرانی به صراحت از پیروزی خود دفاع و تلاش‌های «دونالد ترامپ» برای تغییر نتایج انتخابات را به شدت محکوم کرد.

بایدن به طور فهرست‌وار به شکست‌های تیم انتخاباتی ترامپ و متحدانش در دادگاه‌های ایالتی و فدرال و همچنین مجالس قانونگذاری ایالتی و بازشماری آراء که به تغییرات چندانی در آرای شمارش شده نیانجامید، اشاره کرد و تلاش‌های ترامپ و حامیانش برای ابطال نتایج انتخابات را «بسیار افراطی و بی سابقه در آمریکا» دانست.

بایدن در ادامه سخنرانی خود اظهار داشت: «در این مبارزه برای روح آمریکا، دموکراسی چیره شد. ما مردم رأی دادیم. ایمان به نهادهای ما استوار ماند. صحت انتخابات ما سالم و دست نخورده باقی ماند. و بنابراین اکنون زمان برگرداندن ورق، بهم پیوستن و التیام یافتن است».

وی همچنین از ترامپ و جمهوری‌خواهانی که کوشیدند فرآیندهای دموکراتیک را به شیوه‌ای بی سابقه باطل و بی اثر سازند، به شدت انتقاد کرد و گفت که «مانورهای حقوقی تلاشی از سوی مقامات منتخب و گروهی از ایالت‌ها بود که می‌کوشیدند دیوان عالی آمریکا را وادار سازند آرای بیش از ۲۰ میلیون نفر در سایر ایالت‌ها را نادیده گرفته و ریاست جمهوری را به نامزد بازنده‌ای تحویل دهند که هم در کسب آرای الکترال و هم در کسب آرای عمومی شکست خورده است».

بایدن در ادامه سخنان خود این وضعیت بوجود آمده را ناشی از عدم احترام به خواست و اراده مردم و حاکمیت قانون و همچنین امتناع از محترم شمردن قانون اساسی آمریکا دانست.

رئیس جمهور منتخب آمریکا در این سخنرانی همچنین فهرستی از اقدامات موردنظر خود در روزهای نخست ریاست جمهوری ارائه کرد: مبارزه با همه گیری کرونا از جمله توزیع واکسن و کند کردن سرعت شیوع آن و همچنین بازسازی اقتصاد آسیب دیده از شیوع کرونا.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: