کد خبر: ۵۱۶۲۰۹
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰

وزیر امور خارجه ترکیه تاکید کرد که آنکارا برای پاکسازی کامل عراق از "لوث گروه تروریستی پ.ک.ک" به این کشور کمک خواهد کرد.

به گزارش شفاف، به نقل از آناتولی، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه امروز چهارشنبه در یک نشست خبری مشترک با فواد حسین، همتای عراقی خود در آنکارا اظهار داشت: "ترکیه برای پاکسازی کامل عراق از لوث گروه تروریستی پ.ک.ک به این کشور کمک خواهد کرد".

وی با تاکید بر تداوم حمایت ترکیه از عراق در روند مبارزه با تروریسم افزود: "اخیرا توافق و اجماعی علیه پ.ک.ک در عراق مشاهده می‌شود. هم اکنون توافق‌نامه‌ای برای پاکسازی سنجار از عناصر پ.ک.ک وجود دارد که اجرای آن برای آینده عراق بسیار حائز اهمیت است".

چاووش‌اوغلو تاکید کرد: "گروه تروریستی پ.ک.ک به کردها در شمال عراق حمله می‌کند. این گروه تروریستی نماینده کردها نیست. گروه تروریستی پ.ک.ک بیش از هر چیز و هر کسی دشمن کردها است".

وی با اشاره به حملات مداوم گروه پ.ک.ک در سلیمانیه تصریح کرد: "پ.ک.ک و ی.پ.گ همگی یک گروه هستند. این گروه‌های تروریستی به دلیل اینکه برداران کرد ما در آنجا با آنها همکاری نکردند٬ آنها را هدف قرار دادند".

وزیر امور خارجه ترکیه همچنین تاکید کرد: "این گروه تروریستی بدون قائل شدن هر گونه تفاوتی؛ آرامی‌ها، ایزدی‌ها، عرب‌ها، شیعیان٬ سنی‌ها و سایر اقوام را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد."

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: