کد خبر: ۵۱۶۲۱۳
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹

پارلمان سوریه در پیامی به ۳۷ سازمان و چهره‌های بین‌المللی خواستار محکومیت جنایت مداوم ترکیه درخصوص قطع آب به روی اهالی استان حسکه و حومه آن شد.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری سانا، حموده صباغ، رئیس این پارلمان از دبیرکل سازمان ملل، روسای اتحادیه‌های اروپا و سطح بین‌الملل، انجمن‌های پارلمانی منطقه‌ای و عربی خواست، تجاوز نظام اشغالگر ترکیه را محکوم کنند و از تمامی اهرم‌های فشار برای متوقف کردن جنایت وحشیانه، غیر قانونی و غیر انسانی این کشور در حق ساکنان حسکه بهره بگیرند.

وی در این پیام‌ها که به نیابت از پارلمان ارسال کرده، اعلام کرده است، پارلمان این جنایت وحشیانه، مستمر و مکرری که نظام اشغالگر ترکیه از سه ماه پیش مرتکب شده و آب نیروگاه علوک؛ منبع اصلی تامین آب شرب بیش از یک میلیون تن در شهر حسکه و مناطق مسکونی حومه آن را قطع کرده، محکوم می‌کند.

صباغ در این پیام‌ها که در صفحه توییتری پارلمان منتشر شده، اعلام کرده است، ترکیه از زمان اشغال منطقه راس العین که نیروگاه علوک در آن قرار دارد، تاکنون ۱۷ مرتبه آب استان حسکه را قطع کرده است.

وی ادامه داد، استفاده نظام ترکیه از آب به عنوان سلاح جنگی علیه غیر نظامیان سوریه با هدف تحقق اهداف سیاسی و نظامی بدون کوچکترین توجه به نیازهای انسانی اهالی این منطقه جنایت جنگی، نقض و تعدی آشکار به تمامی کنوانسیون‌ها، توافقنامه‌ها و عرف بین‌الملل محسوب می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: