کد خبر: ۵۱۶۲۲۰
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۶

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از مخالفت اندونزی با امضای توافقنامه جدید عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و اعلام تعهدش به حمایت از مساله فلسطین تقدیر کرد.

به گزارش شفاف، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، محمود عباس، رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین در تماس تلفنی با جوکو ویدودو، رئیس‌جمهوری اندونزی از مواضع این کشور در حمایت از مساله فلسطین و حقوق آن تقدیر کرد و مخالفت اندونزی با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و پایبندی این کشور به راه حل دو کشوری طبق قطعنامه‌های سازمان ملل را ستود.

عباس همچنین از مواضع اندونزی در محافل بین‌المللی به واسطه عضویتش در شورای امنیت در حمایت از مساله فلسطین تشکر کرد و رئیس‌جمهوری اندونزی را در جریان آخرین رویدادهای مساله فلسطین و تلاش‌های رهبری در حمایت از حقوق ملت فلسطین قرار داد.

رئیس جمهوری اندونزی نیز پایبندی کشورش به حمایت از مساله فلسطین را مورد تاکید قرار داد و گفت: به رغم تغییرات شتابزده در خاورمیانه اندونزی هرگز تا زمانی که صلح دائمی و فراگیر بین فلسطین و اسرائیل برقرار نشود، قدمی در مسیر عادی سازی روابط با تل‌آویو برنمی‌دارد.

او افزود: اندونزی به عنوان بزرگترین کشور اسلامی به تلاش‌هایش در حمایت از مساله صلح و ایفای نقش بیشتر در این میدان ادامه خواهد داد.

رئیس‌جمهوری اندونزی تاکید کرد، وزیر خارجه این کشور به زودی در راستای تلاش‌های اندونزی در حمایت از صلح با ریاضی مالکی، همتای فلسطینی‌اش در رام الله دیدار خواهد کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: