کد خبر: ۵۱۶۲۴۱
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۵

در مراسم امضای تفاهم نامه مشترک بین معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان مدیریت بحران شهر تهران اعلام شد از ایده‌های خلاق و نوآور در حوزه مدیریت بحران حمایت می‌شود.

به گزارش شفاف، پرویز کرمی، دبیرستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه فناوری‌های نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم امضای تفاهم نامه مشترک بین معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان مدیریت بحران شهر تهران اظهار کرد: مرکز نوآوری علمی در بیشتر حوزه‌ها از جمله پیشگیری از بحران، آموزش، اطلاع رسانی، ترویج و مقاوم سازی سازه‌ها ایده‌هایی را جذب کرده و در شهر تهران احیا، آماده و اجرا می‌کند.

او ادامه داد: از این طریق شرکت‌های دانش بنیان خلاق و نوآور منطبق با نیاز‌های سازمان مدیریت بحران وارد عمل می‌شوند. همانطور که می‌دانید بحران دارای دو وضعیت، پیشگیری از بحران و شرایط بعد از بحران است. این شرکت‌ها می‌توانند در حوزه روانشناسی و روانشناسی اجتماعی به افرادی که دچار مشکلات روحی و روانی می‌شوند، رسیدگی کنند.

کرمی درباره بودجه و تسهیلات این مرکز توضیح داد: بودجه و تسهیلاتی که در نظر گرفته شده در بخش مختلف از جمله فراهم کردن مکان و وجود مشاوره و مربیانی است که ایده‌های خام نخبگان را پروش داده و به آن‌ها در ایجاد شرکتی موفق کمک کنند. در ماه آینده برنامه ریزی شده تا از این ایده با حضور ریاست معاونت رونمایی شود.

استفاده از ایده‌های جوانان هوشمندانه است

در ادامه رضا کرمی محمدی، رئیس سازمان مدیریت بحران در شهر تهران اظهار کرد: استفاده از ایده‌های جوانان بسیار هوشمندانه است. با توجه به اینکه در یک کشور بحران خیز هستیم، نیازمند شرکت‌های کارآمد در این حوزه هستیم تا بتوانیم مشکلات و مسائل که در بحران‌ها ایجاد میشود را حل کنیم.

او گفت: بخش اعظم مدیریت بحران نیازمند مشارکت مردمی است که با ایجاد مرکز نوآوری این هدف تحقق می‌یابد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: