کد خبر: ۵۱۶۲۶۳
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱

نماینده ویژه سلطان عمان در دیدار با دبیر کل کمیته مرکزی جنبش فتح پس از تحویل نامه رئیس تشکیلات خودگردان بر موضع ثابت کشورش در حمایت از آرمان فلسطین تاکید کرد.

                          تاکید عمان بر موضع خود در حمایت از آرمان فلسطین

به گزارش شفاف، «جبریل الرجوب» دبیر کل کمیته مرکزی جنبش فتح امروز چهارشنبه نامه‌ای از «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان به «هیثم بن طارق» سلطان عمان تحویل داد.

به گزارش خبرگاری فلسطینی (وفا)، «اسعد بن طارق آل سعید» معاون روابط و همکاری بین‌الملل و نماینده ویژه سلطان عمان این نامه را از الرجوب تحویل گرفت.

الرجوب و آل سعید در دیدار با یکدیگر در مسقط، درباره روابط دوجانبه میان عمان و تشکیلات خودگردان و راه‌های حمایت و توسعه آن در زمینه‌های مختلف گفتگو کردند.

دبیر کل جنبش فتح از طرف رهبری تشکیلات خودگردان و محمود عباس از مواضع عمان و سلطان این کشور در حمایت از ملت فلسطین برای دستیابی به حقوق خود در تشکیل کشور مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شرقی قدردانی کرد و همه اشکال حمایت عمان را ارج نهاد.

آل سعید هم بر موضع ثابت عمان در حمایت از آرمان و حقوق ملت فلسطین تاکید کرد و گفت: «عمان حامی راه حل سیاسی مبتنی بر قطعنامه‌های بین‌المللی برای تحقق صلح عادلانه و دائمی در منطقه است».

یک منبع دیپلماتیک روز سه‌شنبه به روزنامه اسرائیلی «جروزالم پست» خبر داده بود که عمان و اندونزی می‌توانند کشور‌های بعدی باشند که طی هفته‌های آتی به عادی سازی روابط با اسرائیل می‌پردازند. امارات، بحرین، سودان و مغرب تا پیش از این با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی موافقت کرده‌اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار