کد خبر: ۵۱۶۲۹۲
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴

با اعلام دبیر اجرایی سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال، آیین اختتامیه این رویداد ادبی از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

به گزارش شفاف، مصطفی جلالی، دبیر اجرایی سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد درباره شیوه‌های برگزاری آیین اختتامیه این جایزه ادبی توضیح داد و گفت: برای برگزاری مراسم اختتامیه دو مسیر را پیگیری کردهیم؛ نخست در نظر داشتیم این آیین در سالن بزرگی با حضور تعدادی از برگزیدگان و شایستگان تقدیر برگزار شود و رسانه‌ها بتوانند به صورت زنده این برنامه از طریق بستر‌هایی که فراهم است، دنبال کنند.

وی ادامه داد: این تصمیم طی مکاتبه‌ای با ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا اعلام شد، اما اجازه برگزاری این مراسم به شکل محدود به ما داده نشد؛ بنابراین ما به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ناشی از ویروس کرونا و حفظ سلامتی مهمانان از انتخاب این شیوه برگزاری صرف‌نظر کردیم.

جلالی با بیان اینکه برگزاری آیین اختتامیه در یک برنامه تلویزیونی شیوه دیگری است که برای برگزاری مراسم اختتامیه جایزه ادبی جلال آل احمد در نظر گرفته‌ شده، اظهار کرد: هماهنگی‌های لازم با شبکه چهار سیما برای ضبط برنامه‌های این آیین صورت گرفته و منتظر هستیم که تاریخ و ساعت دقیق پخش برنامه اعلام شود. پیش‌بینی می‌شود هفته اول دی ماه بتوانیم آیین اختتامیه جایزه ادبی جلال آل احمد را از طریق شبکه چهار سیما پخش کنیم.

جلالی درباره نحوه حضور برگزیدگان و شایستگان‌تقدیر در آیین اختتامیه جایزه ادبی جلال آل احمد گفت: برگزیدگان و شایستگان‌تقدیر از طریق تماس‌های تلفنی یا سایر شیوه‌های برخط در برنامه اختتامیه حضور خواهند داشت.

جلالی اظهار کرد: در آستانه چهل‌سالگی آغاز جنگ تحمیلی، ۱۲چهره برتر داستان و مستندنگاری دفاع مقدس با داوری اهالی رسانه و خبرنگاران به عنوان بخش ویژه سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد انتخاب و معرفی شدند که در برنامه اختتامیه تلاش خواهیم کرد با تعدادی از برگزیدگان این بخش در ارتباط‌های تلفنی یا برخط گفت‌گو کنیم.

وی در پایان با بیان اینکه نامزد‌های سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال‌آل احمد در چهار گروه «داستان بلند و رمان»، «مجموعه داستان کوتاه»، «نقد ادبی» و «مستندنگاری» معرفی شده اند، گفت: جایزه نقدی برگزیدگان و شایستگان تقدیر از طریق شماره حساب اعلامی برای آن‌ها واریز خواهد شد و لوح تقدیر و نشان جایزه ادبی جلال آل احمد برای آن‌ها ارسال می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: