کد خبر: ۵۱۶۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۱

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران با اشاره به لزوم اجرای مرّ قانون در انتخابات بر لزوم تقویت آمادگی برای برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ تاکید کرد.

به گزارش شفاف، شکراله حسن بیگی، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران در اولین دوره آموزش مجریان و دست اندرکاران انتخابات خردادماه ۱۴۰۰ که با حضور جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، معاونان سیاسی استانداری‌های البرز، قم، قزوین و سمنان با اشاره به اهمیت انتخابات اظهار داشت: انتخابات مظهر اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و نماد مردم سالاری دینی است.

وی ادامه داد: برگزاری مطلوب انتخابات همواره از مطالبات مهم ستاد انتخابات کشور است که در این راستا تمام تلاش مجموعه برگزار کنندگان انتخابات تحقق این مهم است.

حسن بیگی اضافه کرد: رعایت بی طرفی و اجرای مر قانون اولویت انتخابات است و عوامل اجرایی انتخابات آموزش‌های لازم در این زمینه را کسب می‌کنند.

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری ۴ انتخابات در تهران در خردادماه ۱۴۰۰ گفت: با توجه به برگزاری ۴ انتخابات مهم در این استان، ظرفیت‌های مختلف باید برای حضور و مشارکت حداکثری مردم به کار گرفته می‌شود، ضمن اینکه آموزش مجریان و دست اندرکاران انتخابات خرداد ماه ۱۴۰۰ در راستای تقویت آمادگی برای برگزاری انتخابات است.

انوشیروان محسنی بندپی در اولین دوره آموزش مجریان و دست اندرکاران انتخابات خردادماه ۱۴۰۰، ضمن خیرمقدم به جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور، معاونین سیاسی استانداری های البرز، قم، قزوین و سمنان با اشاره به اهمیت این جلسه اظهار داشت: توفیقی برای استانداری تهران است که میزبان یکی از رویدادهای مهم پیش رو آن هم در آستان حرم عبدالعظیم حسنی(ع) باشیم.

وی با اشاره به اینکه انتخابات از دستاوردهای مهم انقلاب شکوهمند اسلامی است افزود: از بدو پیروزی انقلاب ۳۵ انتخابات داشتیم که نشان دهنده اهمیت و ارزش آن است که در تمامی این موارد در زمان و موعد مقرر برنامه ریزی های لازم برای حضور پرشور مردم انجام شده است.

استاندار تهران با اشاره به اهمیت انتخابات از منظرهای مختلف تصریح کرد: انتخابات نماد مردم سالاری دینی و حق تعیین سرنوشت توسط مردم است، البته نه مثل قبل از انقلاب که انتخابات فرمایشی بوده، نه اینکه مثل آمریکا با بلوا باشد بلکه انتخابات با نظم و امنیت برگزار شده، به طور نمونه می توان به این جلسه اشاره کرد که ماه های قبل از انتخابات درصدد هستیم تا نقاط ضعف را احصا و نقاط قوت را تقویت کنیم.

محسنی بندپی با بیان اینکه وضع موجود نگاه خاصی می طلبد تا حضور حداکثری مردم فراهم شود گفت: طبق بیانات مقام معظم رهبری، انتخابات یادگار اندیشه های امام راحل(ره) و خون شهدا است، از اینرو تمام تلاش باید این باشد که حضور حداکثری مردم به عنوان مطالبه عمومی و در راستای تقویت امنیت، منافع ملی و مشارکت دادن آحاد جامعه فراهم شود.

وی همچنین تصریح کرد: آنچه در انتخابات ۱۴۰۰ حائز اهمیت است شرایط خاص کشور به واسطه تحریم ها و شرایط اقتصادی می باشد، ضمن اینکه بیماری کرونا نیز شرایط خاصی را ایجاد کرده است، در چنین شرایطی برای اینکه دشمن را ناامید کنیم و پمپاژ یاس و ناامیدی آنها را خنثی کنیم باید هم اندیشی کنیم تا شرایط حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای فراهم شود.

استاندار تهران به ضرورت بررسی شرایط لازم برای برگزاری مطلوب انتخابات ۱۴۰۰ به عنوان انتخابات استراتژیک اشاره کرد و افزود: برای مجریان انتخابات رعایت بی طرفی اهمیت دارد و باید مر قانون رعایت شود، برگزاری سلامت انتخابات نیز حائز اهمیت بسیار است که سبب انگیز حضور مردم می شود، در این میان آنچه در این دوره وظیفه ما را سنگین می کند این است که امید و نشاط مردم را افزایش دهیم و شرایط حضور حداکثری مردم را فراهم کنیم.

محسنی بندپی سپس خاطرنشان کرد: در شهر تهران ۴ انتخابات مهم ریاست جمهوری، شوراها، میان دوره ای خبرگان و مجلس را داریم که باید به درستی مدیریت کنیم و بینش و دانش لازم برای اجرای امور را در اختیار داشته باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار