کد خبر: ۵۱۶۳۳۳
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲

طبق اعلام رئیس سازمان «صنایع دفاعی ترکیه»، اوکراین از ترکیه پهپاد و رزمناو ضد زیردریایی خریداری می‌کند.

اوکراین از ترکیه پهپاد و رزمناو می‌خرد

به گزارش شفاف، یک مقام ترکیه‌ای خبر داد که این کشور و اوکراین توافقاتی برای فروش رزمناوها و پهپادهای ساخت ترکیه امضا کردند.

بنا بر گزارش خبرگزاری آناتولی، «اسماعیل دمیر» رئیس سازمان «صنایع دفاعی ترکیه» در پیامی توییتری از برنامه آنکارا برای فروش پهپاد و رزمناو به اوکراین خبر داد.

دمیر با بیان اینکه ترکیه با اوکراین برای فروش پهپاد و رزمناو کلاس «آدا» یک توافق جدید امضا کرد، افزود: «همکاری ترکیه و اوکراین در زمینه صنایع دفاعی گسترش می‌یابد».

بنا بر گزارش آناتولی، این توافق در جریان سفر اسماعیل دمیر به اوکراین بین مقام‌های دو کشور به امضا رسید و اوکراین در نظر دارد تقویت امنیت خود در دریاهای سیاه و «آزوف» را تقویت کند.

دولت ترکیه بارها صراحتا در مخالفت با الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه موضع‌گیری و تاکید کرده که این الحاق «نقض حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین» است.

اظهارات دمیر درباره توافق ترکیه و اوکراین در شرایطی مطرح شده که او و سازمان تحت امرش (صنایع دفاعی ترکیه) اخیرا توسط آمریکا تحریم شدند.

مقام‌های آمریکایی در توضیح چرایی تحریم دمیر و سازمان صنایع فاعی ترکیه، به نقش آنها در خریداری سامانه پدافندی موشکی «اس-۴۰۰» روسیه تاکید کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: