کد خبر: ۵۱۶۳۶۰
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳

علیپور از ارائه لایحه طرح جامع مدیریت پسماند در ابتدای دی ماه خبر داد و گفت: امیدواریم تا نیمه دی ماه شاهد تصویب این لایحه باشیم.

به گزارش شفاف، صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: یکی از مسائلی که در این دوره از مدیریت شهری به جد پیگیری شد، موضوع طرح جامع پسماند بود که در آذرماه سال ۹۷ بعد از انتشار فراخوان از سوی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، فاز مطالعاتی آن آغاز شد.

وی با بیان اینکه آخرین بار در سال ۷۲ طرح جامع مدیریت پسماند تهران تهیه شده بود و با توجه به تغییر شرایط پایتخت، این کلانشهر به شدت نیاز به تدوین طرح جدید داشت، ادامه داد: با نظارت مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران برای انجام آنالیز این طرح هم ۱۲ هزار و ۷۷۶ نمونه مسکونی، هزار و ۸۱ نمونه غیرمسکونی، ۲۲۰ نمونه از خودرو‌های مکانیزه و ۴۷ نمونه از خودرو‌های ورودی به آرادکوه برای اولین بار مورد بررسی قرار گرفتند.

به گفته علیپور؛ طرح جامع مدیریت پسماند که توسط مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران تهیه شده است، چشم اندازی ۲۰ ساله به مدیران شهری ارائه و در نهایت راهبرد عملیاتی ۱۳گانه‌ای را پیشنهاد می‌دهد.

وی تصریح کرد: در این طرح تأکید شده تا حدود ۶۰ درصد سطل‌ها به داخل ساختمان‌ها هدایت شوند و ۴۰ درصد باقی مانده نیز به سطل هوشمند تبدیل شوند. همان نگرشی که این روز‌ها در قالب طرح کاپ در پایتخت اجرا می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در پایان از ارائه لایحه طرح جامع مدیریت پسماند در ابتدای دی ماه خبر داد و گفت: امیدواریم تا پس از انجام بررسی‌های لازم توسط شورا، تا نیمه دی ماه شاهد تصویب لایحه باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: