کد خبر: ۵۱۶۴۰۱
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵

امیر حاتمی گفت: از سال گذشته با شیوع و همه گیری ویروس کرونا جایگاه پرستاری به خوبی برای همه روشن شده است.

تا قبل از همه‌گیری کرونا، اهمیت پرستاری برای برخی از مردم ما روشن نبودبه گزارش شفاف، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح صبح امروز یکشنبه ٣٠ آذرماه در مراسم تجلیل از کادر درمان بیمارستان شهید چمران وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت گفت: رهبر انقلاب بیانات متعددی را درباره جایگاه پرستاری و شغل شریف پرستاری دارند. شاید تا قبل از همه‌گیری کرونا اهمیت جایگاه و شغل پرستاری برای برخی از مردم ما روشن نبود، اما از سال گذشته با شیوع و همه گیری ویروس کرونا این جایگاه به خوبی برای همه روشن شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته درگیر مسائل سلامتی مردم نبودیم و اصولاً قدر این نعمت پنهان را نمی‌دانستیم، افزود: پرستاران با حضور در بیمارستان‌ها و بخش‌های کرونا با علم به وجود خطر ویروس کرونا فعالیت‌های مهمی را در این دوران ایفا کردند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با بیان اینکه شخصیت حضرت زینب (س) نه تنها یک شخصیت اسلامی بلکه یک شخصیت جهانی است، اظهار کرد: حضرت زینب در روز عاشورا و حوادث آن نقش مهمی را ایفا و در کاخ یزید نیز خون‌های شهدای کربلا را جاودانه کرد. همین کار باعث شد تا خصم مانند کف روی آب از بین برود.

وی ادامه داد: حضرت زینب (س) اسوه پرستاران به شمار می‌رود، چون که پرستاری را در بالاترین حد انجام داد و امروز به عنوان اسوه پرستاری مطرح است. در واقع هر فردی که بخواهد این کار را در حد عالی انجام بدهد باید حضرت زینب (س) را الگوی خود قرار ‌دهد.

در حال تکمیل...

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: