کد خبر: ۵۱۶۴۰۹
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹

کتاب «بانوی صبر و استقامت» اثر معصومه باقری در انتشارات نوید شیراز منتشر شد.

به گزارش شفاف، اما بر اساس کتاب‌های ثبت شده در سایت موسسه خانه کتاب و ادبیات از سال گذشته تاکنون تنها یک کتاب درباره حضرت زینب (س) منتشر و روانه بازار نشر شده است. این مسئله به دلیل اهمیت کار پژوهشی و لزوم بررسی مواردی است که در کتاب به آن اشاره می‌شود.

کتاب «بانوی صبر و استقامت» اثر معصومه باقری سال جاری در انتشارات نوید شیراز منتشر شد. نویسنده در این کتاب ابتدا به سرگذشت حضرت زینب (س) می‌پردازد؛ سپس خطبه‌های حضرت زینب (س) را ذکر می‌کند. در ادامه زیارتنامه این بانوی بزرگوار و وقایع کربلا بیان می‌شود.

در پیش گفتار کتاب «بانوی صبر و استقامت» نظر علی اکبر قربانی، ریاست اتحادیه انجمن‌های اسلامی بوشهر و استاد معارف در دانشگاه‌های این شهر را درباره این کتاب می‌خوانیم. در پیش گفتار کتاب آمده است:

«کتاب بانوی صبر و استقامت نوشته معصومه قربانی اثر ارزشمندی است که برای عموم علاقه‌مندان به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به ویژه اهالی تحقیق و پژوهش قابل استفاده می‌باشد. نویسنده از سر اخلاص و ارادت ویژه‌ای که نسبت به پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) داشته است.»

در معرفی مختصر کتاب «بانوی صبر و استقامت» آمده است:

«نگرش زیبای حضرت زینب (س)، نگاهی توحیدی به مسائل و حوادث آن روز است که اعتقاد به اراده و مشیت الهی را نشان می‌دهد. هرچه در عالم اتفاق می‌افتد، تحقق‌یافته آیات الهی و قوانین زیبایی اوست. زیبایی در دیدگاه و اندیشه حضرت زینب (س) بود نه در دیدنی‌های ظاهری که دیدنی‌های روز عاشورا فقط جنگ و کشتار، سیلی و تازیانه، خیمه‌های سوخته و ... بود. حضرت زینب (س) در نگاه زیبایی‌ها را مشاهده می‌کرد، بهارخوابه در انقلاب کربلا، زیبایی‌ها و زشتی‌ها هر دو نمودار شدند.»

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: