کد خبر: ۵۱۶۴۱۷
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳

خالدی گفت: بهترین هدیه مردم به پرستاران، ماسک زدن و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

به گزارش شفاف، مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور در گفت و گویی، اظهار کرد: پرستاران به ویژه پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا قرار گرفته اند. این قشر بدون هیچ چشم داشتی، خدمات مراقبتی ارزشمندی  به بیماران و مراجعه کنندگان مراکز درمانی و بیمارستانی ارائه می‌دهند.

او با اشاره به اینکه پرستاران و به خصوص پرستاران فوریت‌های اورژانس پیش بیمارستانی روز‌های سختی را می‌گذرانند، بیان کرد: در حال حاضر بهترین هدیه مردم به پرستاران، استفاده از ماسک و رعایت دستور العمل‌های بهداشتی است تا چرخه انتقال ویروس کرونا در کشور شکسته شود.

سخنگوی اورژانس کشور تاکید کرد: خوشبختانه میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در کشور روند کاهشی پیدا کرده است؛ زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی می‌تواند این روند کاهشی را حفظ کند.

خالدی با اشاره به برگزاری مراسم شب یلدا گفت: شب یلدا یکی از آیین‌های زیبای کشورمان است اما به دلیل شیوع بیماری کرونا امسال باید متفاوت با سال‌های گذشته برگزار شود. انجام هرگونه دورهمی‌های خانوادگی باعث افزایش میزان ابتلا به این ویروس می‌شود.

سخنگوی اورژانس کشور ادامه داد: نزدیک به ۶ هزار نفر از پرستاران اورژانس پیش بیمارستانی به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که خوشبختانه بیشتر آن‌ها بهبود پیدا کرده‌اند. از این تعداد حدود ۲۰۰ نفر در قرنطینه به سر می‌برند و ۸ نفر هم در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند. متاسفانه ۹ نفر از پرسنل ما بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

خالدی افزود: استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان و شیراز بیشترین میزان ابتلا به بیماری کرونا را داشته اند. ۱۵۰۰ نفر از همکاران که به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند، مربوط به این چهار استان هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار