کد خبر: ۵۱۶۴۲۴
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵

بازار تجریش تهران از بعد تاریخی، مردم شناسی و گردشگری در مستند جدید شبکه العالم تحت عنوان «سوق تجریش» به تصویر کشیده می شود.

به گزارش شفاف، مستند «سوق تجریش» به تهیه کنندگی حمزه علیرضایی، بازار سنتی و مسقف تاریخی، تاریخچه این بازار، جایگاه مردم شناسی و جاذبه گردشگری را به تصویر  می کشد.

علیرضایی در این زمینه گفت: در این مستند که از ورودی حرم امام زاده صالح وارد بازار تجریش می شویم، با کسبه و اهالی قدیمی آن منطقه در مورد قدمت و سبک معماری این بازار و بافت تکیه بزرگ و کوچک آن و جایگاه این بازار نزد مردم گفت و گو کرده ایم.

وی اشاره کرد: کاربرد تکیه بزرگ و کوچک در ایام محرم که آماده مراسم های سوگواری می شود، بررسی صنایع دستی و خشگبار و مرکبات و شیرینی های محلی موجود در این بازار، جذب گردشگران خارجی فراوان به این بازار همراه با تصاویر بسیار ناب و رنگارنگ از این بازارچه از ویژگی های این مستند است. 

مستند «سوق تجریش» به تهیه کنندگی و تدوین؛ حمزه علیرضایی، تصویربرداری؛ اصغر عزیزی و حسین اسماعیلی، صدابرداری؛ محسن معطری و اجرای علا قاسمی، ۳۰ آذر ساعت ۲۱ به وقت تهران به روی آنتن شبکه العالم خواهد رفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار