کد خبر: ۵۱۶۴۷۳
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱
آیت‌الله اختری در وبینار «حضرت زینب(س) نماد جهاد»:

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی عاشورا گفت: نقش و منزلت و سبک زندگی حضرت زینب(س) پاسخی است به کسانی که ادعا می‌کنند که اسلام به زن اعتبار و منزلت نداده و او را به حاشیه رانده است.

به گزارش شفاف، آیت‌الله محمد حسن اختری در سخنان افتتاحیه وبینار مجازی "حضرت زینب نماد جهاد" که با حضور شخصیت‌های دینی و فرهنگی توسط بنیاد بین‌المللی عاشورا و مرکز امت واحده برگزار شد، با تقدیم خالصانه ترین تبریکات ولادت خجسته حضرت زینب(س) و حضرت عیسی بن مریم و روز پرستار، به بیان ابعاد مختلف سیره عملی و نظری این بانو فداکار و شجاع و صبور پرداخت و بر ضرورت شناخت این شخصیت تاریخی و رسالت و نقش حماسه آفرین وی درکربلا و در مسیر حرکت اسرا به کوفه و شام برای جهانیان تاکید نمود.
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی عاشورا با استدلال از آیات قرآن مجید، گفت: در سوره التحریم خداوند زنان صالحه را بعنوان الگو و نمونه معرفی کرده تا بندگان خدا از آنان اقتدا کنند، برحسب این استدلال حضرت زینب(س) نیز نماد جهاد و صبر و شکیبایی است.
وی افزود: نقش و منزلت و سبک زندگی حضرت زینب(س) پاسخی است به کسانی که ادعا می کنند که اسلام به زن اعتبار و منزلت نداده و او را به حاشیه رانده است.
آیت‌الله اختری تاکید کرد: نقش این بانو والا مقام و مجاهد که با برادر بزرگوارش از مدینه به کربلا حرکت کرد و صحنه‌های دلخراش را دید و با صبر و استقامت اهل بیت رسالت و امامت را مدیریت نمود و در برابر حکام ظلم و جور بنی امیه با سخن آنی های خود پایه و کیان آنان را لرزاند وحقانیت قیام امام حسین علیه السلام را بیان داشته و جنایات و انحراف یزیدیان را افشا نمود.
در این همایش مجازی شیخ توفیق علویه و خانم فاطمه سواد گو پژوهشگر از آفریقا، خانم دکتر حنان درویش از یمن، خانم خدیجه حیدوره استاد علوم روانشناسی، خانم جیهان بدیر و خانم انسیه کفش کنان استاد دانشگاه از ایران، محمود موالید فعال رسانه ای، خانم دکتر هویدا جبق رئیس جامعه زنان پیرو اهل بیت در اروپا، خانم فاطمه موسی الحجی از سوریه، خانم امل شبیب و شیخ رسول باقری درباره ابعاد مختلف فکری و معنوی و بلاغی این شخصیت تاریخی و رسالت مدار سخنرانی کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: