کد خبر: ۵۱۶۴۸۴
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳

سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا در جمع دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد "بنیاد مطالعات راهبردی و بین‌المللی" اسپانیا سخنرانی و رئوس سیاست خارجی کشورمان در زمینه‌های مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی را برای حاضرین تشریح کرد.

به گزارش شفاف، حسن قشقاوی در این نشست که با حضور رئیس و مدیران ارشد بنیاد مذکور همراه بود، گزارش مبسوطی از برنامه هسته‌ای ایران از دوران پیش از انقلاب ( با تشویق دولت وقت آمریکا) تا مذکرات ۱۲ ساله هسته‌ای و  امضای برجام و همچنین خروج یکجانبه آمریکا از این توافق بین‌المللی همزمان با بی عملی و سکوت همراه‌گونه اتحادیه اروپا ارائه کرد. 

وی با اشاره تحریم ها آمریکا علیه کشورمان تصریح کرد: این تحریم‌ ظالمانه آشکارا بر خلاف حقوق بین‌الملل، منشور ملل متحد و قطعنامه‌های مختلف شورای امنیت از جمله قطعنامه ۲۲۳۱ است. 

سفیر جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: دولت و مردم ایران حق دارند با دیده تردید و بی اعتمادی به هر گونه توافق با طرف غربی بنگرند، چون مشاهد کردند که در اوج التزام ایران به تعهدات بین‌المللی خود بی‌سابقه‌ترین و سخت‌ترین تحریم‌ها علیه آحاد ملت  ایران اعم از هموطنان داخل و خارج از کشور اعمال شد، خصوصا در حوزه های بانکی، دارویی و پروازی که در این شرایط سخت کرونایی هموطنان ما با آن  مواجه هستند.

قشقاوی در این نشست همچنین موضع ایران در خصوص مسائل مختلف منطقه خلیج فارس، خاورمیانه و قفقاز از جمله جنگ بین ارمنستان و آذربایجان را تشریح کرد.

در پایان، قشقاوی به سوالات دانشجویان حاضر در این سخنرانی و همچنین گروه دیگری از دانشجویان که این سخنرانی را به صورت زنده و آنلاین دنبال می‌کردند، پاسخ داد. 

رئیس بنیاد مطالعات راهبردی و بین‌المللی اسپانیا نیز در این نشست ضمن اشاره به سابقه تاریخی و تمدنی ایران، اهمیت ژئواستراتژیک کشورمان را مورد تاکید قرار داد و از سخنرانی قشقاوی در تشریح آخرین مواضع جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه قدردانی کرد .

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: