کد خبر: ۵۱۶۵۰۰
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۰ سنت معادل ۰.۳۹ درصد کاهش به ۵۰ دلار و ۷۱ سنت رسید.

قیمت جهانی نفت برنت ۵۰ دلار و ۷۱ سنت شدبه گزارش شفاف، به نقل از رویترز، در حالی که گسترش سریع گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس سبب شده تا چندین کشور جهان مرز‌های خود را به روی کالا‌ها و مسافران انگلیسی ببندند، قیمت نفت در بازار‌های جهانی امروز شاهد کاهش بود و روند کاهشی جلسه قبل را تداوم بخشید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۰ سنت معادل ۰.۳۹ درصد کاهش به ۵۰ دلار و ۷۱ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه فوریه نیز با یک دلار و ۳۶ سنت معادل ۲.۷۷ درصد افت به ۴۷ دلار و ۷۴ سنت رسید.

دیروز قیمت هر دو شاخص نفتی شاهد سقوط حدودا ۳ درصدی بود و بخشی از افزایش قیمت‌های اخیر ناشی از توزیع واکسن کرونا را خنثی کرد.

پس از آنکه دولت انگلیس هشدار داد که گونه جدید و جهش یافته‌ای از ویروس کرونا که بسیار مسری‌تر از گونه قبلی است در این کشور گسترش یافته، کشور‌های ایران، هند، پاکستان، روسیه، اردن و هنگ کنگ در کنار کشور‌های اروپایی اقدام به توقف سفر‌ها به انگلیس کردند و عربستان، کویت و عمان مرز‌های خود را به صورت کامل به روی انگلیس بستند.

استفن اینز تحلیلگر موسسه اکسی تریدر با اشاره به تردید‌ها در مورد اینکه بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس بتواند قرارداد تجاری جدیدی را برای دوره پسا برگزیت با اتحادیه اروپا منعقد کند گفت: «کابوس قبل از شب کریسمس کامل شد و اکنون شهروندان انگلیس در کنار نگرانی از تبعات برگزیت باید با ویروس جهش یافته کرونا نیز روبرو شوند.»

در همین حال ارزش دلار به عنوان یک محل سرمایه گذاری امن افزایش یافته و همین مسئله سبب کاهش جذابیت کالا‌های ارزش گذاری شده به دلار از جمله نفت برای مشتریانی گشته که با ارز‌های غیردلاری خرید می‌کنند.

اینز افزود، تا زمانی که ما بفهمیم سیاست گذاران قرار است در سال ۲۰۲۱ چگونه به تحولات موجود واکنش نشان دهند، ریسک‌های کاهشی قوی‌تر از ریسک‌های افزایش هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: