کد خبر: ۵۱۶۵۰۱
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶

رسولی گفت: در پروژه‌های حمل و نقل ریلی به خودکفایی رسیده‌ایم و امروز ۸۹ پروژه راه آهن به ارزش ۲۷۷ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

به گزارش شفاف،  سعید رسولی معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم بهره برداری آنلاین از ۸۹ پروژه ریلی با حضور وزیر راه و شهرسازی گفت: این پروژه‌ها سعی شده با  همت نیرو‌های انسانی داخلی اجرا شده است.

او ادامه داد: اجرای طرح‌ها شامل ۷۷ طرح در حوزه خدمات ساختمان و ایستگاهی به ارزش ۵۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و ۱۲ طرح در حوزه فنی و زیربنایی به ارزش ۲۲۱ میلیارد تومان است.

رسولی توضیح داد: در حوزه زیربنایی و فنی هم ۴ طرح بازسازی و بهسازی خطوط به ارزش ۱۴۵ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

او با بیان اینکه این طرح‌ها شامل بازسازی خط محور بافق - زرند، بازسازی خط سوم ایستگاه ری است گفت: بازسازی خط سوخت و ترن واش ایستگاه تهران و بازسازی خط بلاک زوج ملکی ایستگاه کرج به ارزش ۱۴۵ میلیارد تومان صورت گرفته است.

مدیر عامل راه آهن تاکید کرد: همچنین ۴ طرح احداث و تکمیل خطوط شامل فاز دوم توسعه خطوط راه آهن کرج و هشتگرد، پارکینگ دپوی تعمیر لکوموتیو مانوری ایستگاه آپرین و احداث خط جدید تخلیه و بارگیری راه آهن تپه سفید به ارزش ۳۷ میلیارد تومان نهایی شده است.

رسولی یاد آور شد: علائمی کردن ایستگاه ساسان در محور بافق - زرین شهر و سه طرح تطویل خطوط ایستگاهی ایستگاه‌های ساسان، تنگ ۵ زاگرس و احداث خط ایستگاه و دیوار ضامن ایستگاه قارون کردستان نیز به ارزش ۳۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان امروز با دستور وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

او با بیان اینکه همچنین در بخش خدمات ساختمان و ایستگاهی نیز ۷۷ طرح به ارزش ۵۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید گفت: تامین روشنایی و مانیتورینگ تونل ریلی مناطق ۱۷ و ۱۸ تهران به طول ۹ کیلومتر، اجرای سیستم دفع فاضلاب ایستگاه مشهد، مکانیزه کردن سیستم فروش و کنترل بلیت قطار‌های حومه ای، احداث خط و سکوی دوم و سالن انتظار ایستگاه پرند، بازسازی سالن مسافری و محوطه ایستگاه راه آهن فهرج، احداث سکوی جدید راه آهن تهران، توسعه سرویس بهداشتی ایستگاه راه آهن زنجان از جمله این پروژه‌ها است.

این مقام مسئول یاد آور شد: توسعه و تطویل ایستگاه‌های راه آهن نقاب و راه اندازی پنل خورشیدی در ایستگاه راه آهن قم از جمله طرح‌های بخش خدمات ساختمانی و ایستگاهی است که به ارزش ۵۶ میلیارد تومان و با دستور وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

او در پایان گفت: این ۸۹ پروژه شامل ۱۲ پروژه در حوزه فنی و زیربنایی در سه محور کلی به ارزش ۲۲۱ میلیارد تومان و ۷۷ پروژه خدمات ساختمان و ایستگاهی در ۶ محور، کلی به ارزش ۵۶.۵ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: