کد خبر: ۵۱۶۵۱۱
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳

ماهواره Falcon 9 با اهداف جاسوسی توسط دولت آمریکا به کمک شرکت SpaceX به فضا فرستاده شد.

به گزارش شفاف، ماهواره Falcon 9 که به شرکت SpaceX تعلق دارد در ۱۹ دسامبر و با هدف انجام چند ماموریت به سمت فضا پرتاب شد، این رویداد آخرین پرتاب شرکت SpaceX در سال ۲۰۲۰ و بیست و ششمین پرتاب این شرکت در سال جاری بود. ماهواره Falcon 9 با هدف انجام ماموریت NROL-108 از فلوریدا بلند شد و حدود هشت دقیقه بعد مرحله اول این ماموریت با موفقیت انجام شد که این موفقیت هفتادمین عملیات موفق SpaceX بود. گفتنی است که این پرتاب برای ۱۷ دسامبر برنامه ریزی شده بود، اما به دلیل ارزیابی میزان فشار در سنسور مخزن اکسیژن، پرتاب آن دو روز به تاخیر افتاد.

ماموریت‌های سری NROL جزو ماموریت‌های جاسوسی دولت آمریکا به شمار می‌روند و نمایش وضعیت آن صرفا هشت دقیقه و تا مرحله لیفت آف انجام شد و خبری از مرحله دوم و وضعیت ماهواره در مرحله دوم منتشر نشد. Falcon 9 نوعی تقویت کننده و ماموریت اخیر، یک ماموریت دولتی برای این ماهواره به شمار می‌رود، اما بخشی از آن نیز جنبه تجاری دارد شرکت اسپیس ایکس با پرتاب این ماهواره برخی از اهداف خود را انجام خواهد داد.

ماهواره جاسوسی 9 Falcon

احتمال فروش ماهواره Falcon 9 به سازمان NRO

احتمالا شرکت اسپیس ایکس پس از رسیدن دولت آمریکا به اهداف خود این ماهواره را به سازمان‌هایی مانند NRO بفروشد، این سازمان ماهواره‌های آماده در مدار قرار گرفته را خریداری می‌کند چرا که این نوع ماهواره‌ها با سرویس‌های خاصی به فروش می‌رسند و شرکت مقصد دردسر‌هایی نظیر پرتاب ماهواره را ندارد.

وین مونتیت همیار حمل و نقل فضایی تجاری نیز اعلام کرد که این ماموریت نمونه‌ای از خواسته‌های جدید شرکت NRO برای کاهش هزینه‌های این شرکت است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: