کد خبر: ۵۱۶۵۳۳
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۳

فدراسیون بین المللی فوتبال از رئیس سابق این نهاد شکایت کرد.

به گزارش شفاف و به نقل از گاردین، فیفا درباره "سو مدیریت" رئیس سابق خود سپ بلاتر به دادگاه شکایت کرده است. این شکایت به دادستان زوریخ ارسال شده و مربوط به دخالت بلاتر و سایر مقامات سابق در نهاد حاکم بر  پروژه موزه فیفا در شهر زوریخ است.

وکیل سپ بلاتر یعنی لورنز ارنی در واکنش به این شکایت گفت: این اتهامات بی اساس است و به شدت رد می‌شود.

فیفا در واکنش به این شکایت با انتشار بیانیه‌ای این موضوع را یادآور شد که به دنبال بررسی دقیق واقعیت‌ها و شرایط مربوط به ساخت و ساز و هزینه‌های عملیاتی موزه، از بی نظمی‌های مالی و سو مدیریت زیاد در آن آگاه شدیم و به همین خاطر دادگاه را در جریان آن قرار دادیم.

پروژه موزه فیفا در سال ۲۰۱۳ آغاز شد. دو سال بعد در میان رسوایی فساد، بلاتر پس از ۱۷ سال حضور در مسند ریاست فیفا، استعفای خود را اعلام کرد.

در این اسناد آمده است که مدیریت سابق فیفا به طور مکرر ارگان‌های مختلف خود را درباره میزبان هزینه و ماندگاری پروژه گمراه کرده است.

بلاتر در حال حاضر در سوئیس تحت موضوع ادعای پرداخت ناعادلانه به رئیس سابق یوفا تحت تحقیقات قضایی قرار دارد. میشل پلاتینی کمیته اخلاق فیفا در رابطه با این پرداخت هشت سال از فعالیت های فوتبالی محروم شد که در دادگاه تجدید نظر به شش سال کاهش یافت. این مجازات توسط دادگاه داوری ورزش تأیید شد. پلاتینی و بلاتر همچنان بر این عقیده‌اند که هیچ کار اشتباهی انجام نداده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: