کد خبر: ۵۱۶۵۳۵
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۹

سفیران امارات و بحرینی در گفت‌وگویی با پولیتیکو خواهان شرکت در هرگونه مذاکره احتمالی غرب با ایران شدند.

به گزارش شفاف، یوسف العتیبه، سفیر امارات در آمریکا در گفت‌وگویی با نشریه پولیتیکو اظهار کرد در زمان عقد توافق هسته‌ای در سال ۲۰۱۵ مقامات آمریکایی طوری رفتار می‌کردند که انگار می‌بایست یکی را میان متحدان اروپایی -که در مذاکرات حضور داشتند- و شرکای خاورمیانه‌ای خود -که عمدتا از توفق به دور بودند - انتخاب کنند.

وی با تاکید بر "غلط بودن" این کار آمریکا گفت: واشنگتن باید روابط قویش را با تمام شرکایش در اروپا و خاورمیانه حفظ کند و با هر دو گروه در پای میز مذاکره حاضر شود.

عبدالله الخلیفه، سفیر بحرینی نیز در گفت‌وگو با پولیتیکو مدعی شد که کشورش از دخالت‌های ایران در امور داخلیش به ستوه آمده است‌.

وی اظهار کرد: برای ما مهم است که بخشی از گفت‌وگوها باشیم زیرا ما در خط مقدم هرگونه توسعه‌ای در برنامه‌های ایران قرار داریم و این ماییم که تمام عواقب را تحمل می‌کنیم.

ران درمر، سفیر رژیم صهیونیستی نیز در گفت‌وگو با این نشریه مدعی شد: اگر می‌خواهید به برجام ۱.۰ به امید مذاکره و رسیدن ۲.۰ بازگردید، این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد. شما تمام اهرم فشار خود را از دست می‌دهید.

العتیبه در ادامه در این خصوص می‌گوید: تمامی ما یک توافق می‌خواهیم. هیچ کسی بیش از ما خواهان توافق نیست. ما از ثباتی که یک توافق جدید به همراه می‌آورد نفع می‌بریم. ما چرا نباید به دنبال توافق بهتری که ثبات بیشتری به همراه می‌آورد، نباشیم؟

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: