کد خبر: ۵۱۶۵۶۸
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰

قیمت نفت در معاملات صبح چهارشنبه با ۷۲ سنت کاهش به ۴۹ دلار و ۳۶ سنت رسید.

طلای سیاه روند کاهشی گرفتبه گزارش شفاف، به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۷۲ سنت معادل ۱.۴۴ درصد کاهش به ۴۹ دلار و ۳۶ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه فوریه نیز امروز با ۶۶ سنت معادل ۱.۴۰ درصد افت به ۴۶ دلار و ۳۶ سنت رسید.

قیمت هر دو شاخص نفتی دیروز شاهد افت حدود ۲ درصدی بود. روز دوشنبه نیز قیمت‌ها کاهش یافته بود. گزارش جدید انستیتوی نفت آمریکا نشان می‌دهد بر خلاف پیش بینی کاهشی تحلیلگران، میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته منتهی به ۱۸ دسامبر با ۲.۷ میلیون بشکه افزایش مواجه شده است.

استفن اینز تحلیلگر موسسه آکسی تریدر در یادداشتی نوشت: «پس از آنکه خبر‌هایی در مورد افزایش مجدد ذخایر نفت خام آمریکا منتشر شد قیمت‌ها کاهش بیشتری را شاهد بوده است.»

بر اساس گزارش این انستیتو، میزان ذخایر میعانات شامل گازوئیل، نفت کوره و سوخت جت نیز با یک میلیون بشکه رشد مواجه بوده، در حالی که تحلیلگران انتظار کاهش ۹۰۴ هزار بشکه‌ای را می‌کشیدند. اما میزان ذخایر بنزین بر خلاف پیش بینی‌ها ۲۲۴ هزار بشکه کاهش یافته است.

عامل دیگری که به افت قیمت نفت کمک کرد، تهدید ترامپ نسبت به عدم امضای بسته محرک مالی ۸۹۲ میلیارد دلاری بود. رئیس جمهور آمریکا گفت، وی از کنگره می‌خواهد تا رقم چک‌هایی را که قرار است به مردم پرداخت شود افزایش دهد.

همزمان تعداد مبتلایان به ویروس کرونا همچنان در حال افزایش است و تنها در طی ۶ روز بیش از یک میلیون مورد جدید به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: