کد خبر: ۵۱۶۵۸۰
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴

یک شرکت دانش‌بنیان توانست با بومی‌سازی مواد خودتمیزشونده از طریق فناوری نانو کشور را از واردات این‌گونه مواد بی نیاز کند.

به گزارش شفاف، امید ترابی رئیس هیئت مدیره یک شرکت دانش‌بنیان گفت: شرکت ما با تمرکز بر روی مواد شیمیایی صنعتی، یک ماده آنتی باکتریال بومی و ایران‌ساخت تولید کرد که بر اساس فناوری نانو تولید شده است. این ماده فواید قابل توجهی دارد و در موارد مختلف می‌توان از آن استفاده کرد.

این فعال دانش‌بنیان ادامه داد: از جمله موارد مصرف قابل توجه این ماده استفاده از آن به عنوان یک لایه ضد میکروب بر روی سطوحی مانند کاشی است. در محیط‌هایی مانند مراکز درمانی و بیمارستان‌ها که سطح آلودگی در آن‌ها بالا است و باید محیط همواره تمیز و سالم باشد، از این نوع پوشش بر روی سطوح استفاده می‌شود. این ماده می‌تواند میکروب‌های مختلفی را در تعداد بالا از بین ببرد و محیط را بهداشتی و تمیز نگه دارد.

ترابی افزود: در تولید این مواد از سطح بالایی از نوآوری و فناوری استفاده شده است. به طوری که کیفیت، دوام و سطح تاثیرگذاری آن‌ها را به شکل قابل توجهی افزایش داده‌ایم. در حال حاضر قیمت این محصول ایران‌ساخت، یک سوم نمونه مشابه خارجی است و در حال ایجاد بستر مناسب برای صادرات آن هستیم.

ترابی همچنین بیان کرد: تا کنون در همکاری با معاونت علمی و فناری ریاست‌جمهوری تلاش کرده‌ایم تا حد امکان بازار مصرف را با این محصول جدید و فناوری محور آشنا کنیم، اما متاسفانه مدیران برخی مراکز درمانی هنوز به دلیل عدم باور به کالای ایرانی، از کالای گران‌قیمت خارجی استفاده می‌کنند، این در حالی است که کیفیت این دو محصول تفاوتی با هم ندارد و محصول ایرانی، بسیار ارزان‌تر عرضه می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: