کد خبر: ۵۱۶۵۸۳
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹

امروزه در روند استخدام و نیز اشتغال، هیچ‌چیز رایگان در اختیار کسی گذاشته نمی‌شود!

۵ نکته برای تسلط‌ بر ارزیابی‌ آنلاین پیش‌ از اشتغالبسیاری از کارفرمایان به‌عنوان بخشی از فرایند استخدام، داوطلبان را ملزم‌ به انجام یک‌ نوع «آزمون‌ استعداد مبتنی‌ بر‌مهارت» (https://karboom.io/assessments) می‌کنند. یکی از دشواری‌های ناشی ازاین‌ موضوع، آن‌ است‌ که بسیاری از این‌ آزمایش‌ها، به‌صورت «آنلاین» انجام‌ می‌شود. این بدان‌ معناست که شما باید خود را برای مجموعه‌ای کاملا جدید از چالش‌ها، آماده‌ کنید. در این‌مطلب، ۵ روش برای موفقیت در این ارزیابی‌ها را شرح‌ خواهیم‌ داد؛ با ما همراه باشید.

ساعت را دوستتان بدانید و نه دشمنتان!

اجازه‌ دهید یک باورغلط‌ رایج را تصحیح‌ کنیم؛ اغلب آزمون‌های‌ ارزیابی‌ای که کارفرمایان به عمل می‌آورند، قرار نیست به‌ پایان برسد! اما در هرصورت، ضروری‌ است که از تایمر برای حفظ‌  سرعت در آزمون و نیز صرفه‌جویی‌ در زمان‌ استفاده‌ کنید.

پاسخ‌ سؤالات را حدس‌ نزنید

در آزمون‌های‌ ارزیابی‌ شغلی، داشتن تعداد محدودی از پاسخ‌های درست، بهتر از تعداد زیادی پاسخ‌‌ به‌صورت اشتباه است. این بدان معنا نیست که تنها به چند ‌سؤال، پاسخ صحیح بدهید و بقیه‌ سؤالات را رها کنید. حدس‌‌ و گمان‌های علمی، پذیرفتنی‌اند اما علامت‌گذاری پاسخ‌ها به‌صورت تصادفی، ممکن‌ است در نظر آزمونگر، عجیب به‌ نظر برسد. بهتراست منطقی باشید و از رفتارهای افراطی و غیرمعمول، پرهیز کنید.

تست ریون کاربوم

خودتان را بشناسید

سؤالات آسان و دشوار در آزمون‌های‌ استخدامی، به‌ یک‌ میزان امتیاز دارند و به‌صورت ترکیبی طرح می‌شوند. این نوع سیستم آزمون‌دهی، به‌ شما این‌ امکان‌ را می‌دهد که زمان‌ بخرید و نمره‌ کلی آزمونتان را افزایش‌ دهید. با شرکت در آزمون‌های آزمایشی، راحت‌تر می‌توانید سطح‌ سؤالات را تشخیص‌ دهید.

تحقیق کنید

پیش‌ از حضور در آزمون‌های‌استعداد، «تمرین‌ و‌ تحقیق» بسیار مهم است. افرادی که ملزم‌ به شرکت در آزمون‌های‌ ارزیابی هستند، اغلب به‌اشتباه تصور می‌کنند که راهی برای آماده‌سازی وجود ندارد. معمولا در آزمون‌های‌ سنجش،‌ برای طراحی انواع سؤال، از قالب مشابهی استفاده می‌شود؛ بنابراین مرور سؤالات دوره‌های قبلی، می‌تواند شما را برای آزمونتان آماده‌ کند.

خواب ‌کافی داشته‌ باشید

اینکه برای شرکت در یک‌ آزمون آنلاین، به آرامش‌ فکری و در نتیجه، خواب‌ کافی احتیاج دارید، نکته جدیدی نیست. خستگی جسم‌ و ذهن می‌تواند بر نتایج تست‌ هوش یا استعداد، تأثیر منفی بگذارد. فراموش نکنید که در صورت‌ امکان، بین قسمت‌های‌ مختلف‌ ارزیابی، فاصله بگذارید. برخی‌ اوقات، به‌هنگام پرسش درباره موضوعات‌ مختلف، عصبی هستیم. بهتراست با توجه به‌ شرایط استرس‌زای ارزیابی‌ آنلاین، از این‌ حالات دوری‌ کنیم.

چگونه رزومه بنویسیم

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: