کد خبر: ۵۱۶۶۱۸
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۹

دختر ۱۸ ساله‌ای که راننده یک دستگاه پژو پارس را با ضربه چاقو در مشهد به قتل رسانده است، چگونگی این جنایت را تشریح کرد.

به گزارش شفاف، روزنامه «خراسان» با این مقدمه نوشت: این متهم ۱۸ ساله که بیست و ششم آذر در صحنه وقوع جنایت توسط شهروندان دستگیر شد اگرچه به صراحت ارتکاب قتل را قبول دارد اما درباره انگیزه خود از قتل جوان پژوسوار سناریوهای گوناگونی را بازگو می‌کند.

این دختر جوان که تاکنون خود را اهل کاشمر معرفی می‌کرد، وقتی نتوانست مدارک هویتی به پلیس ارائه کند، هویت حقیقی خود را فاش کرد و گفت: «من تبعه خارجی هستم و مدارک شناسایی ندارم.»

متهم این پرونده جنایی که نام «پریسا» را نیز روی دستش خالکوبی کرده است، در ادامه بازجویی‌ها درباره چگونگی وقوع جنایت اظهار کرد: «من از اتباع خارجی هستم و به همراه خانواده‌ام در منطقه پنجتن مشهد زندگی می‌کردم. پدرم با جمع‌آوری ضایعات و فروش آنها مخارج خانواده را تامین می‌کرد اما من دوست داشتم مانند خیلی از دختران دیگر در رفاه و آسایش زندگی کنم!»

این متهم ۱۸ ساله ادامه داد: «دختران دیگر را نگاه کنید چگونه در ناز و نعمت زندگی می‌کنند اما من چیزی نداشتم. از مدتی قبل با پسری که در بولوار طبرسی مشهد ساکن است، دوست بودم و به عقد موقت او درآمدم. این در حالی بود که پدرم قصد داشت مرا به زور به فرد دیگری شوهر بدهد. به همین خاطر هم همواره پدرم و عمویم مرا اذیت می‌کردند و کتک می‌زدند. در این وضعیت از خانه فرار کردم تا مرا پیدا نکنند.»

این دختر جوان در ادامه اعترافاتش افزود: «شب حادثه کنار خیابان شهید مفتح ایستاده بودم که راننده پژو پارس سفیدرنگ مقابلم ترمز زد. من هم سوار شدم و از او خواستم مرا به خیابان پورسینا در شهرک شهید رجایی ببرد چرا که پیرزنی که از دوستانم است در آنجا سکونت دارد. وقتی به آن محله رسیدیم من از داخل خودرو متوجه شدم که لامپ برق منزل پیرزن خاموش است و او در خانه‌اش حضور ندارد. به همین دلیل از راننده پژوپارس خواستم تا مرا به بزرگراه ۱۰۰ متری ببرد. او هم با سرعت زیاد حرکت کرد و در مسیر، قفل مرکزی خودرو را زد تا درها را قفل کند. در این لحظه من فهمیدم که او قصد شومی دارد. هنوز مسافت زیادی نرفته بود که پیشنهاد دوستی به من داد و در حالی که رانندگی می‌کرد، دستش را به طرف من دراز کرد.»

او در پاسخ به این سوال قاضی که شما در صندلی جلو نشسته بودید؟ گفت: «نه. من در صندلی عقب بودم. در مسیر حرکت از راننده خواستم مرا به بولوار شهید مفتح شرقی ببرد، چرا که قصد داشتم آنجا پیاده شوم و از سرویس بهداشتی استفاده کنم اما زمانی که از خودرو پیاده شدم و در را بستم راننده عصبانی شد که چرا در را محکم بستی؟«

قاضی احمدی‌نژاد پرسید: «شما که گفتید او درهای خودرو را با قفل مرکزی بسته بود که شما نتوانید پیاده شوید.»

متهم که پاسخی برای این سوال نداشت بعد از سکوتی طولانی و در حالی که بیان می‌کرد «اگر من هم مانند دیگر دختران زندگی خوبی داشتم در این مخمصه نمی‌افتادم»، درباره چگونگی درگیری خود با راننده جوان گفت: «راننده ۳۵ ساله (تبعه خارجی) از خودرو پیاده شد و چند لگد به من زد. بعد هم دستش را دور گردنم حلقه کرد که من دست او را با دندان گاز گرفتم و به زمین افتادم. وقتی بلند شدم کیفم را برداشتم و چاقو را از داخل آن بیرون آوردم و ضربه‌ای به سینه راننده زدم و خودم آن را از سینه او خارج کردم ولی راننده مچ دستم را فشار داد که چاقو را انداختم. بعد از آن هم مردم جمع شدند و مرا دستگیر کردند.»

به دنبال اعتراف صریح این دختر جوان به ارتکاب قتل، وی با صدور دستوری از سوی قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد روانه زندان شد تا این پرونده جنایی سایر مراحل دادرسی را طی کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: