کد خبر: ۵۱۶۶۲۴
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۹

دستیار رئیس مجلس گفت: امام موسی پیروان ادیان گوناگون را به همزیستی مسالمت‌آمیز هدایت کرد.

امام موسی صدر شعار وحدت امت اسلامی را معنا بخشیدبه گزارش شفاف،  حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با حورا صدر دختر امام موسی صدر دیدار و گفت و گو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار تأکید کرد: امام موسی صدر از اندیشمندان بزرگی است که شعار وحدت امت اسلامی را معنا بخشید.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل همچنین با اشاره به نقش امام موسی صدر در رشد آگاهی شیعیان معاصر لبنان گفت: او با سلوک سیاسی خویش پیروان ادیان گوناگون را به همزیستی مسالمت‌آمیز هدایت و نقش برجسته‌ای را ایفاء کرده است.

وی افزود: امام موسی صدر فعال‌ترین پیشوای شیعیان لبنان و مبتکر و پیش آهنگ واقعی مبارزه با رژیم صهیونیستی و مبارزه با جهل و نادانی است.

امیرعبداللهیان ابراز امیدواری کرد که سرنوشت امام موسی صدر مشخص شود و شاهد بازگشت ایشان در میان امت اسلامی باشیم.

در ادامه این دیدار خانم حورا صدر ضمن تاکید بر نقش امام موسی صدر بر وحدت بین مذاهب اسلامی، اظهار داشت: ایشان به یک نوع اتحاد، گفت و گو و همزیستی میان پیروان سایر ادیان الهی نیز معتقد بود.

وی ادامه داد: ایشان از روزهای آغازین حضور خود در لبنان، توجه خاصی به این مهم داشت. در جهت گفت و گو و ارتباط با گروه های سیاسی و مذهبی مسیحیان این کشور برنامه ریزی کرد و به طور جدی وارد عمل شد و برای وحدت مسلمانان اقدامات مهمی انجام داد و روز به روز هم برعمق و وسعت آن افزود.

دختر امام موسی صدر در پایان خاطرنشان کرد: ما با جدیت سرنوشت امام موسی صدر را کماکان پیگیری می کنیم و تا کنون ادله عقلی و قلبی اطمینان بخشی برای تایید شهادت ایشان نیافته ایم و انتظار داریم که دولت و پارلمان ایران و لبنان و همه دوست‌داران امام موسی صدر در این امر مهم به خانواده امام یاری رسانند.

گفتنی است در پایان این دیدار سه اثر منتشر شده جدید از سوی موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر با عناوین «به رنگ سبز» خاطره همسر امام موسی صدر، «آنچه خود گفت»متن نوار صوتی امام و «برای انسان» ارائه شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: