کد خبر: ۵۱۶۶۲۶
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۲

راستاد از سهم ۵۰ درصدی بندر شهید رجایی در حمل‌ونقل دریایی کشور خبر داد و اعلام کرد: با تکمیل سه پست اسکله نفتی، در مجموع ۳۰ میلیون تن به ظرفیت سالانه این بندر اضافه می‌شود.

 به گزارش شفاف، به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریا نوردی محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: : این بندر به عنوان مهمترین و بزرگترین بندر تجاری ایران حدود ۵۰ درصد از کل سهم حمل‌ونقل دریایی کشور را به عهده دارد.

او با اشاره به عملیات تخلیه و بارگیری در بندر شهید رجایی، اضافه کرد: امسال تخلیه و بارگیری ۴۲ میلیون تن بار یکی از دستاوردهای خوب بندر شهید رجایی بوده است.

راستاد به اهداف سفر یک روزه به بندر شهید رجایی اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف این سفر بررسی و ارزیابی عملیات ورود کشتی‌ها و تخلیه و بارگیری است که خوشبختانه روند خوبی را شاهد بودیم.

او اضافه کرد: در حال حاضر به صورت همزمان تخلیه و بارگیری ۲۹ کشتی در حال انجام است که نشانگر ظرفیت بالای بندر شهید رجایی در این عرصه است.

این مقام مسئول بیان کرد: یکی دیگر از اهداف این سفر بازدید از پروژه‌های توسعه‌ای بندر شهید رجایی است.

او افزود: پروژه توسعه اسکله‌های نفتی بندر شهید رجایی با یک روند خوبی در حال اجرا است و انتظار می‌رود حداکثر تا پایان بهمن ماه امسال شاهد پهلوگیری کشتی نفت کش به یکی از سه پست اسکله در حال احداث باشیم.

راستاد تصریح کرد: با تکمیل این سه پست اسکله در مجموع ۳۰ میلیون تن به ظرفیت سالانه بندر شهید رجایی اضافه خواهد شد که توسعه مهمی برای کشور محسوب می‌شود.

او با اشاره به زمان بهره برداری از سه پست اسکله نفتی شهید رجایی، گفت: امیدواریم این سه پست اسکله نهایتا تا خرداد ماه سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.

راستاد اضافه کرد: برای نخستین بار در کشور ساخت و تجهیز اسکله‌های نفتی با استفاده از توان داخلی صورت گرفته که یکی از دستاوردهای مهم این پروژه بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به پروژه مهم دیگر در بندر شهید رجایی گفت: توسعه پایانه کانتینری بندر شهید رجایی در فاز ۳ یکی دیگر از پروژه‌های مهم این بندر است که برنامه‌ریزی شد تا پایان امسال از مجموع ۱۴۰۰ متر اسکله فاز ۳ حدود ۹۰۰ متر به بهره برداری برسد.

او برج کنترل ترافیک دریایی بندر شهید رجایی را از دیگر پروژه‌های مهم این بندر دانست و عنوان کرد: برج کنترل ترافیک دریایی بندر شهید رجایی با ارتفاع ۶۲ متر در حال احداث است و برنامه‌ریزی شده حداکثر طی یک سال آینده این برج کاملا تکمیل، تجهیز و به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به توزیع کالاهای اساسی اشاره کرد و افزود: روندی که در بنادر کشور حاکم و هماهنگی که میان دستگاه‌های متولی ایجاد شده به گونه‌ای است که شاهد بهبود وضعیت خروج کالاهای اساسی از بنادر هستیم، البته حجم عمده کالاهای اساسی در بنادر امام خمینی(ره) متمرکز است منتهی به لحاظ سیاستی که ما برای توزیع کالاهای اساسی بین بنادر کشور داشته‌ایم در حال حاضر در بندر شهید رجایی نیز حدود ۵۰۰ هزار تن کالای اساسی موجود است.

او تاکید کرد: در مجموع بالغ بر ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن از انواع کالاهایی که در بنادر کشور موجود است، حدود چهار میلیون تن آن کالای اساسی هستند.

راستاد تصریح کرد: روند خروج کالا از بنادر به گونه‌ای است که انتظار می‌رود میانگین ماندگاری کالا تا حداکثر ممکن کاهش یابد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: