کد خبر: ۵۱۶۶۴۵
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲

رزم‌حسینی گفت: شرکت‌های قطعه‌ساز می‌توانند کنسرسیومی برای تولید خودرو تشکیل دهند و روی نوآوری با ریسک‌پذیری کار کنند.

به گزارش شفاف، علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه با قطعه سازان خودرو پیشنهاد تشکیل کنسرسیومی از قطعه سازان را برای تولید خودرویی ایمن و با کیفیت و ایجاد رقابت در تولید خودرو ارائه داد و افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت آمادگی دارد که برای ایجاد رقابت در بازار خودرو از رقبای توانمند حمایت کند چراکه شکستن انحصار در تولید خودرو مسیری منطقی برای آینده صنعت خودروسازی کشور است.

وی با بیان اینکه تولید خودرو در دنیا بر اساس نیاز مشتری انجام می‌شود، تصریح کرد: خود شرکت‌های توانمند قطعه‌ساز از طریق ترکیب شدن با یکدیگر، کنسرسیومی برای تولید خودرو می‌توانند تشکیل دهند و روی فناوری، نوآوری با ریسک پذیری کار کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه بیان کرد: باید تصدی‌گری دولت در حوزه خودرو کاهش یابد، ایجاد کنسرسیوم خودروسازان و قطعه‌سازان مسیری برای کاهش هزینه‌های دولت در حوزه صنعت خودروسازی است که نیازمند اصلاحات ساختاری نیز است.

رزم حسینی همچنین ایجاد رقابت در بازار خودرو را سبب تولید خودرویی با کیفیت و با تنوع بیشتر دانست.

وی در بخشی دیگری از سخنان خود بیان کرد: قطعه‌سازان در شرایط سخت تحریم‌ها و با وجود همه سیاست‌های انقباضی در خصوص تامین مالی و تخصیص ارز به صنعت خودرو کمک کردند و همگام و همراه با خودروسازان بودند.

گفتنی است که قطعه‌سازان در این جلسه به بیان مهمترین نقطه نظرات خود در حوزه‌های مختلف مرتبط پرداختند.

اظهار گلایه از عدم همراهی بانک مرکزی و تداوم مشکلات ارزی قطعه‌سازان از جمله مهم‌ترین گلایه‌های قطعه‌سازان بوده است.

همچنین عدم تناسب میان سهمیه فولاد قطعه سازان با توجه به افزایش ظرفیت تولید خودرو، عدم انسجام بانک مرکزی برای تخصیص ارز، بروکراسی اداری گمرک، تامین نقدینگی برای تامین مواد اولیه و عدم تناسب زمانی اوراق گام بانک مرکزی با قرارداد‌های قطعه سازان از دیگر مشکلات مطرح شده بوده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: