کد خبر: ۵۱۶۶۴۶
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲

قالیباف اصل گفت: در ۹ماه ابتدای امسال، بالغ بر ۴۷۰هزار میلیارد تومان تجهیز منابع مالی از بستر بازار سرمایه صورت گرفته است.

به گزارش شفاف، سخنگوی شورای عالی بورس گفت: عصر دیروز جلسه شورای عالی بورس با محور بررسی تجهیز منابع مالی انجام شده در بازار سرمایه تا پایان آذرماه سال ۱۳۹۹ برگزار شد. جزئیات نشان از آن دارد که در دوره ۹ماهه نخست امسال ، بالغ بر ۴۷۰هزار میلیارد تومان تجهیز منابع مالی از بستر بازار سرمایه صورت گرفته است. در این میان حدود ۱۴۵هزار میلیارد تومان از رقم مزبور شامل تجهیز منابع مالی از محل بدهی بوده که شامل انتشار انواع ابزار‌ها است. همچنین مابقی آن یعنی رقمی بیش از ۳۲۵هزار میلیارد تومان به مجموع تجهیز منابع مالی از محل افزایش سرمایه و عرضه اولیه سهام شرکت ها، تاسیس شرکت‌های سهامی عام و اضافه ارزش صندوق‌ها اختصاص داشته است.

وی با اشاره به اینکه در بخش سرمایه چهار سرفصل اصلی مورد بررسی قرار گرفت؛ ادامه داد: تاسیس شرکت‌های سهامی عام، افزایش سرمایه شرکت‌های سهامی عام (به جز مازاد تجدید ارزیابی)، افزایش سرمایه شرکت‌های سهامی عام (از محل تجدید ارزیابی) و عرضه اولیه سهام شرکت‌ها در بورس و فرابورس از اصلی‌ترین محور‌ها بود.

سخنگوی شورای عالی بورس تصریح کرد: در این میان ۶۵هزار و ۲۷۰میلیارد تومان به افزایش سرمایه شرکت‌های سهامی عام (به جز مازاد تجدید ارزیابی) و ۳۵هزار و ۳۸۰میلیارد تومان نیز به افزایش سرمایه شرکت‌های سهامی عام (از محل مازاد تجدید ارزیابی) اختصاص یافته است.

این مقام مسئول گفت: همچنین از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه نیز در حدود بر ۲۸هزار میلیارد تومان به عرضه اولیه سهام شرکت‌ها در بورس و فرابورس اختصاص داشت. در همین راستا بررسی نشان می‌دهد که افزایش ارزش صندوق‌های سرمایه گذاری فعال در بازار سرمایه، نسبت به ابتدای سال بیش از ۱۹۶هزار میلیارد تومان بوده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: