کد خبر: ۵۱۶۶۵۷
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸

صانعی گفت: با توجه به بررسی ها و تحقیقات ما در ایام کرونا در عرصه تصویربرداری پزشکی اقدامات با ارزشی انجام شده است.

به گزارش شفاف، محسن صانعی طاهری استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت‌و گویی، درباره وضعیت تجهیزات رادیولوژی کشور اظهار کرد: بسیاری از اقدامات ما در حیطه رادیولوژی و تصویربرداری پزشکی طی سال‌های اخیر به خصوص امسال منتخب شدند.

صانعی بیان کرد: در بخش های مختلف تصویربرداری پزشکی برای  مقابله با کرونا اقدامات با ارزشی انجام داده ایم. با توجه به این که رادیولوژی و سی تی اسکن نقش مهمی در تشخیص بیماری کرونا داشت، ما شیوه نامه‌های تشخیصی وچارت استاندارد گزارش نویسی را یکسان کردیم و در مجلات خارجی هم به چاپ رساندیم.

او با اشاره به اینکه برای تشخیص بیماری در حیطه‌های مختلف اقدامات خوبی را انجام دادیم، گفت: این ویروس ارگان‌های های مختلف را درگیر می‌کند، به همین دلیل مقالاتی که به چاپ رسانده ایم در جامعه هم مورد استناد قرار گرفته است. وزارت بهداشت هم این شیوه نامه‌ها را تایید کرده و مورد عمل قرارداده است.

صانعی تصریح کرد: با توجه به بررسی ها و تحقیقات در طول سالیان گذشته بخش‌های مختلف ما دارای دستگاه‌های مجهز سی تی اسکن و سونوگرافی بودند. این تجهیزات از قدیم موجب شد که ما آمادگی خاصی را به خصوص در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای شروع کار داشته باشیم.در شرایط فعلی کرونا هم توانسته ایم دستگاه های مناسبی را برای مراکز درمانی هایمان فراهم کنیم.
انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: