کد خبر: ۵۱۶۶۹۵
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: طبق گفتمان رهبر انقلاب، هدف نهایی خنثی سازی تحریم‌ها و هدف عملیاتی رفع تحریم هاست.

به گزارش شفاف، جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در ششمین همایش معاونین سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری‌های سراسر کشور که به صورت ویدئوکنفرانس در محل وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به این که مقام معظم رهبری تأکید کردند که اگر شرایط رفع تحریم‌ها فراهم شود، حتی یک ساعت هم نباید برای رفع تحریم‌ها تأخیر کرد؛ گفت: این یک گفتمان به هم پیوسته است که ابتدا یک هدف دورنما و سپس یک هدف عملیاتی کوتاه مدت را به ما نشان می‌دهد. بر اساس این گفتمان، هدف نهایی، «خنثی سازی تحریم ها» و هدف عملیاتی «رفع تحریم ها» است.

​ وی افزود: طبیعی است که ذیل این گفتمان، هر دو هدف باید پیگیری شود. این گفتمان و هدف گذاری کاملاً واقعی است و هیچ نوع دوگانه‌ای هم وجود ندارد؛ اما برخی تلاش می‌کنند با دوگانه سازی‌های کاذب، اهداف دیگری را دنبال کنند، اما ما باید حواسمان باشد که درگیری این حواشی نشویم.

عرف در بخش دیگری از این همایش، با تأکید بر این که مصادیق این نوع دوگانه سازی‌ها را در حوزه‌های مختلف مشاهده می‌کنیم، اظهار کرد: مثلاً مدتی درباره کرونا به دوگانه «سلامت- مذهب» دامن زدند. بعد که با هوشیاری مردم نتیجه‌ای از این دوگانه نگرفتند، دوگانه «سلامت – معیشت» را درست کردند و الآن هم مدتی است که دوگانه‌های دیگری درباره واکسن کرونا تولید و پخش می‌شود. به عنوان مثال، دوگانه «خرید – تولید واکسن کرونا» از این نمونه دوگانه سازی‌ها است.

وی تأکید کرد: عقل سلیم حکم می‌کند که در فرایند مقابله با کرونا هر دو هدف همزمان پیگیری شود که طبعاً در دولت انجام می‌شود و به موازات تلاش برای تولید واکسن ایرانی کرونا، همه اقدامات لازم برای تهیه و خرید واکسن کرونا هم در حال انجام است؛ بنابراین دوگانه‌ای در این زمینه وجود ندارد. البته در زمینه‌ها و حوزه‌های دیگر هم این نوع دوگانه سازی‌های کاذب وجود دارد که چشم انداز و نقطه غایی آن‌ها در اصل، هدف قرار دادن یکپارچگی کشور و انسجام ملی است.

گفتنی است در ششمین همایش ویدئوکنفرانس معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری‌های سراسر کشور، ضمن ارزیابی آخرین وضعیت آمادگی استان‌ها برای برگزاری انتخاباتی قانونمند، سالم، امن و با مشارکت فراگیر، توصیه‌ها و راهبرد‌های لازم در این زمینه به روسای ستاد‌های انتخاباتی استان‌ها ارائه شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: