کد خبر: ۵۱۶۶۹۷
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱

محمدی گفت: در شرایط تحریمی به جای اینکه نگران وارد نشدن قطعات باشیم با اتکا به ساخت داخل و کار جهادی توانستیم موتور اتوبوس را داخلی سازی کنیم.

به گزارش شفاف، به نقل از  صدا و سیما،  مهدی محمدی رئیس هیئت مدیره ایران خودرو دیزل  با بیان اینکه به علت محدودیت‌ها در تامین موتور، خط تولید اتوبوس ایران خودرو دیزل ده سال تعطیل بود، گفت: در شرایط تحریمی به جای اینکه نگران وارد نشدن قطعات باشیم با اتکا به ساخت داخل و کار جهادی توانستیم موتور اتوبوس را داخلی سازی و سپس ساخت اتوبوس را در این مجموعه آغاز کنیم.

وی اضافه کرد: هم اکنون روزانه ۴ دستگاه اتوبوس در ایران خودرو دیزل تولید می‌شود در حالیکه ظرفیت ما در هر شیفت، تولید ۱۰ اتوبوس و در شبانه روز تولید ۲۰ دستگاه اتوبوس است.

محمدی گفت: هم اکنون ۷۵۰ نفر در خط تولید اتوبوس ایران خودرو دیزل مشغول به کار هستند که اگر با تامین مالی و عقد قرارداد برای تامین اتوبوس در ناوگان حمل و نقل عمومی به ظرفیت ۲۰ دستگاه برسیم برای هزار و دویست نفر دیگر هم در این مجموعه اشتغال ایجاد می‌شود.

وی افزود: برای رساندن تولید به ظرفیت اسمی خود هیچ مشکلی نداریم و تنها مشکل ما تامین مالی و هدایت سفارش‌های تامین اتوبوس از محل ساخت داخل است.

محمدی با بیان اینکه کیفیت قوای محرکه اتوبوس ساخت داخل همانند قوای محرکه اتوبوس بنز است، گفت: از نظر بدنه و تزئینات اتوبوس‌های ساخت این مجموعه قابل رقابت با مدل‌های وارداتی و قیمت آن نیز ۳۰ درصد پایین‌تر است.

وی ادامه داد: با زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های موجود علاوه بر تامین داخل می‌توانیم اتوبوس‌های ساخت داخل را به بازار‌های آسیای میانه، افغانستان و عراق صادر کنیم.
 
انتهای پیام/
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: