کد خبر: ۵۱۶۷۳۵
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از کشف هشت جسد در ارتفاعات شمال تهران خبر داد و گفت که عملیات جستجو به دلیل شرایط نامساعد جوی فعلا متوقف شده است.

به گزارش شفاف ،مهدی ولی پور درباره آخرین وضعیت جستجو برای یافتن کوهنوردان مفقود شده در ارتفاعات شمال تهران گفت: دقایقی پیش اجساد دو تن دیگر از مفقود شدگان نیز در ارتفاعات شمال تهران کشف شد و در مجموع تا به این لحظه متاسفانه هشت تن جان خود را از دست داده اند که اجسادشان نیز کشف شده است.

وی با بیان اینکه ۱۴ نفر نیز نجات داده شده و سالم به پایین بازگردانده شدند، گفت: تعدادی از این نجات یافتگان جزو ۱۸مورد مفقودی بودند که پیش از این به جمعیت هلال احمر گزارش شده بود.

ولی پور درباره تعداد مفقود شدگان نیز گفت: هم اکنون هفت مفقودی دیگر نیز بنا بر اعلام گزارش از سوی خانواده هایشان در این مناطق وجود دارد اما متاسفانه به دلیل شرایط بسیار بد جوی ادامه عملیات جستجو در این مناطق مقدور نیست و این عملیات با دستور فرمانده میدان تا فردا متوقف شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: به محض مساعد شدن شرایط جوی و فراهم شدن امکان جستجو،  عملیات جستجو برای یافتن هفت مفقودی دیگر نیز آغاز خواهد شد.

ولی پور درباره اینکه آیا اجساد جانباختگان به پایین انتقال داده شده گفت: این اجساد به پایین انتقال داده شده و به پزشکی قانونی تحویل داده می شوند و هویت و علت قطعی مرگ این افراد از سوی پزشکی قانونی اعلام خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: