کد خبر: ۵۱۶۷۷۸
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۵
پیام منامه به شورای امنیت درباره دوحه

بحرین در واکنش به آنچه آن را ادعاهای باطل قطر خواند، به شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل پیام فرستاد.

به گزارش شفاف، به نوشته روزنامه الایام بحرین، جماس فارس الرویعی، نماینده دائم بحرین به دلیل آنچه آن را "ادعاهای باطل قطر" خواند به رئیس شورای امنیت و آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل پیام‌هایی فرستاد.

بحرین مدعی شده است: ادعاهای بی‌اساس قطر درباره نقض حریم هوایی این کشور توسط جنگنده‌های بحرینی در نهم دسامبر امری تاسف بار و عاری از صحت بوده و هیچ ارتباطی با حقیقت ندارند.

نماینده بحرین در سازمان ملل می‌گوید: ادعاهای باطل قطر جزو تحریفات مستمر و روز افزونی است که این کشور با هدف بی‌ثبات ساز مطرح می‌کند. چنین رویکردهایی بی‌اعتبار و متناقض بوده و با اصول حسن هم‌جواری که در منشورهای بین‌المللی آمده و قطر مدعی به پایبندی به آن است، مغایرت دارد.

در این پیام به بیانیه وزارت خارجه بحرین در تاریخ ۲۴ دسامبر اشاره شده که می‌گوید در نهم دسامبر در جریان عملیات آموزشی مشترک دو جنگنده اف-۱۶ بحرین و دو جنگنده آمریکایی در منطقه آموزشی اختصاص یافته در حریم هوایی عربستان دست به یک پرواز آموزشی زدند هم‌زمان با پایان مهلت زمانی مانور، جنگنده‌های بحرینی با عبور از آسمان عربستان به سمت شرق پرواز کردند و در فرودگاه عیسی به زمین نشستند. این کریدور هوایی برای خروج از منطقه آموزشی و ورود به آسمان بحرین است و چهار جنگنده بحرینی وارد حریم هوایی قطر نشدند و نیروی هوایی بحرین در نزدیک نشدن به مرزهای کشورهای دیگر دقت به خرج می‌دهد.

بحرین از قطر خواست به منشور سازمان ملل و تعامل با حسن نیت مطابق با اصول و قوانین بین‌المللی احترام بگذارد و به دلیل توجه به حفظ ثبات و امنیت منطقه، منامه به تلاش‌ها برای دستیابی به راه حل مسالمت‌آمیز طبق منشورهای بین‌المللی و اصول حسن هم‌جواری ادامه خواهد داد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: