کد خبر: ۵۱۶۸۴۴
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱

کبیری گفت: به دنبال ایجاد پنجره واحد الکترونیک بخش تعاون هستیم و سامانه جامع درحال حاضر تصویب شده است و فاز دوم آن در دهه فجر افتتاح خواهد شد.

به گزارش شفاف، محمد کبیری معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: اندیشکده تعاون فعالیت خود را چندی است که به صورت غیر رسمی آغاز کرده است و آنچه که در حال حاضر مشاهده می‌کنیم حاصل تلاش شبانه روزی یکساله همکاران ماست.

او با بیان اینکه یک کار تیمی موفق با همکاری اعضای بانک توسعه تعاون، صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و.. انجام شده است، ادامه داد: توانستیم سامانه جامع هوشمند بخش تعاون را راه اندازی کنیم و حالا این بخش تبدیل به اتاق شیشه‌ای شده که اعتماد مردم را مجدد احیا کرده است.

کبیری افزود: به دنبال ایجاد پنجره واحد الکترونیک بخش تعاون هستیم و سامانه جامع درحال حاضر تصویب شده است و فاز دوم آن در دهه فجر افتتاح خواهد شد.

کبیری با بیان اینکه توسعه نوآوری و حمایت هدفمند از تعاونی‌ها رویکرد دوم ما بود که امروز یکی از اصلی‌ترین نقاط عطف آن به وقوع پیوست، افزود: با همکاری جهاد دانشگاهی توانستیم شبکه بزرگی از اساتید دانشگاهی تشکیل دهیم تا در نهایت یک اتاق فکر بزرگی را در سطح کشور داشته باشیم.

کبیری با بیان اینکه ما اتاق‌های فکر با محوریت اندیشکده تعاون داریم که توانستند با برنامه‌ریزی‌ها در کوتاه‌ترین زمان به ما کمک کنند، ادامه داد: انشالله با افتتاح رسمی آن بتوانیم ارتباط مناسب تری با ارکان حاکمیت اعم از مجلس شورای اسلامی داشته باشیم و کار‌های پژوهشی با کمیسیون اقتصادی و اجتماعی انجام دهیم.

معاون وزیر تعاون با بیان اینکه توانستیم پنجره واحد خدمات برای تعاونی‌ها اعم از ارائه تسهیلات، مشاوره تعلیم اجتماعی، آموزش‌های ارزی، مشاوره‌های حقوقی و پیشخوان دولت ایجاد کنیم و این خدمات را به تعاونی‌ها ارائه دهیم، گفت: ما امکان ایجاد صندوق‌های خطرپذیر را ایجاد کردیم و توانمندسازی تعاونی‌ها را از طریق آموزش‌های آنلاین و حضور استارتاپ‌ها دنبال کردیم تا در نهایت کار‌های جدیدی در بحث توسعه دولت الکترونیک ایجاد کنیم.

کبیری تصریح کرد: اولین مجمع الکترونیکی بخش تعاون برگزار شد که در آینده توسعه پیدا خواهد کرد و در حال حاضر با کمک شرکت‌های دانش بنیان اولین شتاب دهنده را مستقر کردیم.

او با بیان اینکه زیست بوم نوآوری و فناوری بخش تعاون با کمک همه متولد شد و کار خود را آغاز کرد و امیدوارم سرعت خدمات رسانی به تعاونی‌ها بالا باشد، تصریح کرد: ما برای افتتاح این اندیشکده ۲۶ بار شکست خوردیم، اما باز تلاش کردیم تا بالاخره موفق شدیم.

کبیری ادامه داد: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست کمک داریم تا مواد قانونی که به تعاونی‌ها کمک میکند اجرایی و عملیاتی شود و اگر نیاز به اصلاح دارند سریع‌تر اصلاح شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: