کد خبر: ۵۱۶۸۴۶
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم، ویژه برنامه‌های این مجموعه به مناسبت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی را تشریح کرد.

به گزارش شفاف، نشست خبری ستاد قرآنی گرامیداشت اولین سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان ایشان، با حضورحجت الاسلام مهدی اخوان صباغ رئیس سازمان دارالقرآن الکریم و جمعی از اعضای ستاد یکشنبه ۷ دی ماه برگزار شد.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم گفت: امسال کارگروه قرآنی دهه فجر باید کار خودش را به عنوان کارگروه انقلاب اسلامی توسعه بدهد. به اینصورت که کارگروه از سالروز شهادت شهید سلیمانی تا ۲۲ بهمن فعال باشد وحرکت قرآنی منسجمی را در فضای جامعه به صورت خاص با همکاری همه نهاد‌ها و دستگاه‌ها مربوطه اجرا کند.

وی افزود: چندین جلسه با نهاد‌های قرآنی برگزار شد و ۴۷ عنوان برنامه کلی به منظور پاسداشت یاد و خاطره و معرفی شخصیت قرآنی با شعار «شهید سلیمانی سردار قرآنی» جمع بندی کردیم.

حجت الاسلام مهدی اخوان صباغ  عنوان کرد: ویژگی‌های بارز شهید سلیمانی که رهبر معظم انقلاب به برخی از آن‌ها تاکید داشتند پیروی از ولایت در مسیر انقلابی بودن، پیروی از ولایت در مسیر مقابله با استکبار جهانی و ایستادگی در مقابل نماد‌های استکبار همچون آمریکا و اسرائیل بود که ما نیز باید به این ویژگی‌ها  بپردازیم، زیرا این شهید بزرگوار  این ویژگی‌ها را از قرآن گرفته بودند.

وی ادامه داد:گفتمان‌سازی شهید سلیمانی، برپایی کاروان قرآنی، تو‌لید فیلم‌مستند، برگزاری محافل انس با قرآن کریم در لبنان، عراق و ایران، پویش‌های سراسری ختم قرآن، برگزاری محافل قرآنی در روز ۹دی به صورت نیمه حضوری، پویش ختم قرآن کریم و تلاوت سوره کوثر، راه‌اندازی پویش سراسری مکتب شهید سلیمانی در برنامه شاد برای دانش‌آموزان، تاسیس دارالقرآن کریم شهید سلیمانی در تهران، برگزاری محافل انس با قرآن کریم به همت سازمان اوقاف و امور خیریه، پر‌اختن به ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی در برنامه‌های مختلف تلویزیونی و رادیویی، پرداختن به وصیت شهید سلیمانی و ایجاد خط خبری در قالب ادبیات مقاومت، دیدار با خانواده شهید سلیمانی و‌هم‌رزمانش از برنامه‌های ستاد قرآنی است.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم گفت: شخصیت شهید سلیمانی را  نه فقط در زمان شهادت ایشان بلکه باید در طول سال تبیین کرد. خوشبختانه ظرفیت فضای مجازی در این دوران به ما کمک می‌کند که به راحتی این شخصیت را تبیین کنیم، همچنین برای زنده نگاه داشتن یاد این شهید، سعی کردیم که نام خیلی از موسسات و اماکن را به نام ایشان ثبت کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: