کد خبر: ۵۱۶۹۰۳
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰

رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه لایحه کمک مالی ۹۰۰ میلیارد دلاری کرونا را امضا کرد.

                          ترامپ لایحه بسته کمک مالی کرونا را امضا کرد

به گزارش شفاف، روزنامه واشنگتن پست شامگاه یکشنبه در گزارشی اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا بلاخره پس از بحث و جدل های فراوان بر سر لایحه کمک مالی کرونا، این لایحه را امضا کرد.

این در حالی است که ترامپ پیشتر تهدید کرده بود در صورت امتناع قانونگذاران از افزایش مستمری ماهانه دوران کرونا برای بزرگسالان واجد شرایط از ۶۰۰ دلار به ۲۰۰۰ دلار، این لایحه کمک مالی کرونا را رد می کند.

روزنامه واشنگتن پست همچنین به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که امضای این لایحه در زمانی صورت گرفت که ترامپ برای گذراندن تعطیلات خود در فلوریدا بسر می برد.

ترامپ در بیانیه ای که متعاقب امضای این لایحه منتشر شد، اعلام کرد: «من این لایحه را با هدف برقراری مجدد مزایای بیکاری، توقف تخلیه [منازل]، ارائه کمک اجاره، بازگرداندن کارکنان خطوط هواپیمایی آمریکا به مشاغل خود، افزودن بودجه بیشتر به بخش توزیع واکسن و خیلی موارد دیگر امضا می کنم».

گفتنی است که پس از ماهها مذاکرات پیچیده و بی نتیجه، سرانجام روز دوشنبه ۲۱ دسامبر اعضای دموکرات و جمهوریخواه کنگره توانستند بر سر لایحه کمک مالی ۹۰۰ میلیارد دلاری برای مقابله با کرونا و همچنین لایحه ۱.۴ هزار میلیارد دلاری بودجه دولت به توافق برسند و لوایح مذکور را برای دریافت امضای رئیس جمهور به کاخ سفید بفرستند.

گفتنی است که لایحه کمک مالی پیشین شامل پرداخت مستمری ماهانه ۶۰۰ دلار به افراد بزرگسال واجد شرایط در آمریکا بود.

اما ترامپ با بیان اینکه کمک مالی ماهانه ۶۰۰ دلار مایه «ننگ و آبروریزی» است، از قانونگذاران کنگره خواست که این وجه ماهانه را برای هر فرد بزرگسال به ۲۰۰۰ دلار و برای هر خانواده تا ۴۰۰۰ دلار افزایش دهند.

به رغم آنکه مجلس سنا این لایحه و همچنین لایحه بودجه ۱.۴ هزار میلیارد دلاری برای هزینه های جاری دولت در سال ۲۰۲۱ را با ۹۲ رأی موافق به تصویب رساند، ترامپ خواستار انجام اصلاحاتی در لایحه بودجه و حذف «موارد بیهوده و غیرضروری» از آن شد. وی مخصوصاً نگران آن بود که کمک مالی ۱.۳ میلیارد دلاری به مصر و ارتش این کشور ممکن است برای خرید تجهیزات نظامی از روسیه هزینه شود.

در مقابل، «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا از ترامپ خواست تا لایحه کمک مالی را امضا کند و «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز از درخواست ترامپ برای افزایش رقم مستمری ماهانه به ۲۰۰۰ دلار حمایت کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: