کد خبر: ۵۱۶۹۱۲
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶

این 3 روش از مطمئن ترین راه ها برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا هستند. اینها برنامه هایی هستند که با حداقل قابلیت ها و شرایط، مهاجران را می پذیرند.

پروسه مهاجرت از دیدگاه بسیاری از افراد یک فرآیند کاملا پیچیده می باشد. فرآیندی که با وجود طولانی و دشوار بودن، ممکن است در نهایت به پیروزی بدل نشود. همه این ها دلایلی است که افراد را از این کار باز می دارد. اما داشتن شرایط لازم در این راه و انتخاب روشی مطمئن برای مهاجرت به کانادا است که موفقیت شما در این پروسه را تضمین می کند.

شاید کشور کانادا در پذیرش افراد کمی سختگیرانه عمل کند، ولی همواره با آغوش باز از مهاجران واجد شرایط استقبال می کند و با ارائه بهترین روش ها، قرار دادن موقعیت ها و فرصت هایی مناسب پیش پای مهاجران، سبب جذب متقاضیان بین المللی بسیاری می شود.

معرفی 3 تا از بهترین روش های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا

اگر شما هم برای انتخاب مطمئن ترین راه از میان روش های بی‌شماری که برای مهاجرت به کانادا در نظر گرفته شده است، شک و شبهه ای دارید، پیشنهاد می کنیم که این مقاله را دنبال نمایید. این مقاله با عنوان سه روش مطمئن برای مهاجرت به کانادا، پروسه مهاجرتی و بطور کل، اقامت کانادا را برای شما هموارتر می کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره شرایط مهاجرت به کانادا این مقاله را نیز مطالعه کنید.

مطمئن ترین روش های مهاجرت به کانادا

روش های متنوع بسیاری مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور را محقق می سازد، با این وجود بعضی از این روش ها در مقایسه با دیگر راه های مهاجرت کانادا، سریع تر و راحت تر زمینه ساز موفقیت افراد می شوند. روش هایی همانند برنامه اکسپرس اینتری، برنامه مهاجرت استانی و برنامه پایلوت آتلانتیک که در زیر تمامی شیوه و شرایط آن را معرفی کرده ایم:

  • اکسپرس اینتری (Express Entry)

اکسپرس اینتری تنها یک برنامه مهاجرتی ساده نیست؛ یک سیستمی است که به ارزیابی مهارت های متقاضیان می پردازد و از این طریق با بررسی هر یک از متقاضیان، ایده آل ترین فرد دارای صلاحیت را برای ورود به خاک کانادا می پذیرد. این برنامه را از سریع ترین راه های مهاجرت به کانادا می دانند که افراد متخصص میتوانند برای مهاجرت و دریافت اقامت کانادا از آن استفاده کنند.

شرایط مهاجرت کانادا از طریق اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری طبق سیستمی تحت عنوان CRS با مورد هدف قرار دادن معیارهای مشخصاتی نظیر سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، میزان انطباق پذیری، سابقه کار، متقاضیان را بر اساس امتیاز کسب کرده از این معیارها، در دو مرحله رتبه بندی می کند. گذراندن مرحله اول و ورود برای ارزشیابی در مرحله دوم اکسپرس اینتری، منوط به کسب حداقل امتیاز 67 از 100 می باشد. در اینصورت افراد مجاز می شوند که برای شرکت در مرحله دوم، شانس خود را در پذیرفته شدن مهاجرت به کانادا امتحان کنند. با دریافت حداقل 438 امتیاز از 1200 امتیاز مرحله دوم، در آخر، قبولی نهایی از آن کسانی می شود که از بین حداقل امتیازات لازم، توانسته اند بیشترین امتیاز را بدست آورند.

اکسپرس اینتری علاوه بر اینکه مطمئن ترین و سریع ترین روش مهاجرت به کانادا می باشد، با ایجاد زمینه مهاجرتی برای خانواده متقاضیان قبول شده، بعنوان محبوب ترین روش اخذ اقامت کانادا هم شناخته می شود.

  • برنامه پایلوت آتلانتیک (Atlantic Immigration Pilot)

دولت کانادا از سال 2017 با برنامه ای تحت عنوان پایلوت آتلانتیک، نیروی کار خارجی را برای مهاجرت به چهار استان پرنس ادوارد، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا و نیوبرانزویک جذب کرده است.

متقاضیان مجاز به استفاده از این برنامه، تنها با دریافت یک پیشنهاد کاری از جانب کارفرمایان در این استان ها، قادر خواهند بود تا از طریق سازمان پناهندگی و مهاجرت کانادا، بعنوان نیروی کار به این کشور مهاجرت کنند.

این دقیقا همان چیزی است که باعث شده تا برنامه مهاجرتی پایلوت آتلانتیک، به یک روش مطمئن و ساده برای مهاجرت کانادا تبدیل شود. چراکه این برنامه به آسانی و بدون محدودیت در داشتن مهارت، سابقه کاری و سطح زبان، تنها با برآورده ساختن نیاز هر کارفرما، متقاضیان را برای مهاجرت فرا می خواند.

برنامه پایلوت آتلانتیک به یک شیوه دیگر نیز برای اقامت کانادا عمل می کند. تحصیل در یکی از این 4 استان، دقیقا روش دیگری است که برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. این روش در صورتی محقق به اخذ اقامت کانادا می شود که متقاضیان واجد شرایط پس از مهاجرت تحصیلی، حدود 16 الی 24 ماه در یکی از این استان ها زندگی کنند .

طولانی تر بودن پروسه مهاجرتی این برنامه (12 الی 18 ماه) در قیاس با روش اکسپرس اینتری و محدودیت مهاجرت تنها به یکی از این 4 استان، ممکن است برنامه پایلوت آتلانتیک را از سوی همه مهاجران مورد انتخاب قرار ندهد.

اخذ اقامت کانادا با روش های مهاجرت استانی و آتلانتیک

  • برنامه مهاجرت استانی (Provincial nominee Program)

علاوه بر راه های مهاجرتی متنوع به کانادا، تمامی 11 استان کانادا بجز استان کبک، با داشتن روش هایی مختص به خود، توانسته اند در زمینه مهاجرت و اقامت متمایز از دیگر کشورهای جهان باشند.

برنامه مهاجرت استانی (PNP) بر روی همه 11 استان کانادا اجرا می شود. بدین شکل که این برنامه برای هر استان طبق نیاز شغلی و شرایط اقتصادی عمل می کند و فقط به جذب متقاضیان خارجی که توانایی و مهارت شغلی لازم را برای آن استان دارند، می پردازد.

این برنامه که بر خلاف دو برنامه قبلی، محدودیت کمتری برای مهارت و میزان امتیاز کسب شده در نظر گرفته، به روش جایگزین برای متقاضیانی که نتوانسته اند واجد شرایط استفاده از اکسپرس اینتری شوند، تبدیل شده.

برنامه مهاجرت استانی روشی مطمئن و سریع برای مهاجرت و اقامت کانادا محسوب می شود، ولی پس از سپری کردن پروسه مهاجرت در بازه 1 الی 2 ساله، متقاضیان را برای زندگی و کار، تنها در استان انتخابی، محدود می کند.

 

روش های مطمئن برای مهاجرت به کانادا و دستیابی به اقامت کانادا، تنها به این سه روش ختم نمی شود.

اینها برنامه هایی هستند که با کمترین قابلیت ها و شرایط مهاجران را می پذیرند. جز این روش ها، اگر از شرایط و صلاحیت کافی برای کار، تحصیل، سرمایه گذاری، استارت آپ، اسپانسرشیپ و... برخوردارید، بدون شک این روش ها نیز گزینه مناسبی برای مهاجرت و دریافت اقامت کانادا خواهند بود.

مهاجر پذیر بودن کشور کانادا باعث شده تا متقاضیان فقط با فراهم کردن مدارک و شرایط لازمه، با استفاده از هر روشی، شانس بالایی برای پذیرفته شدن داشته باشند. امروزه براحتی و با انتخاب مناسب ترین روش متناسب با شرایط خود، زمینه را برای اقامت و مهاجرت کانادا فراهم سازید. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: